Rezultate te kerkimit per termin: +Spartak +Ngjels

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] spartak / docs[0] 7055 / hits[0] 9734 / keyword[1] ngjels / docs[1] 13 / hits[1] 14 /
No Pic available
  • 2010-05-25

Rama ftesë Erion Veliajt: Çfarë pret, pse nuk vjen në PS?

Greva më ka prekur në shpirt Kreu i PS-s, Edi Rama, i kadje nj ftes publike Erion Veliajt t G99-s q t’i bashkohej PS-s. Pasi nuk mundi t futej n Parlament me gjith ndihmn e madhe t bazs socialiste, lvizja e Veliajt ka gjasa q t shkrihet n Partin Socialiste. Ky sht nj thas

No Pic available
  • 2010-05-03

Ngjela me ultimatum: 3 ditë afat ka qeveria

Me nj gjuh t ashpr dhe me ultimatume ka folur dje para grevistve socialist prfaqsuesi i nj partie t djatht, Spartak Ngjela. Ai ka thn se qeveria ka dhe tri dit afat, prndryshe do t vijn vet njerzit n kmb q ta rrzojn. Megjithse PS dhe kreu i saj, Rama, vazhdojn t garantojn pr nj pro

No Pic available
  • 2010-04-26

Kirgistani dhe Bostani i çunave të Bllokut

Thirrjet e artikuluara s fundi nga Edvin Rama dhe disa mbshtets t tij jasht Partis Socialiste pr “mosbindje civile” n protestat e opozits n fund t ktij muaji, duket se po frymzohen jo pak nga ngjarjet e ndodhur kto dit n Republikn e Kirgizis. Megjithse lideri socialist u mundua ta fshe

Dervishi, Ngjels: Je produkt televiziv
  • 2010-04-19

Dervishi, Ngjels: Je produkt televiziv

Pas argumenteve të paraqitura nga kreu i partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela se pse populli duhet të dalë në shesh më 30 prill e më pas, analisti, Lutfi Dervishi ka kritikuar Ngjelën se ai nuk realitetin në të cilin jetojnë shqiptarët. “Ti nuk njeh se si jetojnë

No Pic available
  • 2010-04-18

Kërcënimi, Rama-Ngjela: Dhunë kundër shtetit

Kreu i PS-së, Rama: Revolucion si në Kirgistan. Ngjela: Të shkatërrojmë qeverinë E majta krkon rebelim dhe prmes dhuns rrzimin me do kusht t qeveris s mazhorancs s djatht. Spartak Ngjela, n prani t kryesocialistit Edi Rama, krcnoi nga qyteti i Kors se e majta do ta rrzoj me

No Pic available
  • 2008-11-01

Kuvendi miraton raportin pr shkarkimin e Sollakut

N prfundim t nj seance prej 9 orsh shumica ka miratuar me 77 vota pro, 37 kundr dhe 3 abstenime krkesn pr shkarkimin e Prokurorit t Prgjithshem, Theodhori Sollaku. Gjat votimit nuk ka marr pjes Ministri i Jashtm, Lulzim Basha, i cili msohet t jet jasht Shqiperise. Opozita i qndroi prgjat gjith debat

No Pic available
  • 2008-11-01

Ngjela dhe Veliaj: Ja platformat e partive tona

Deputeti i ngrir Spartak Ngjela ka filluar t lviz. Ashtu sikurse dhe ish kreu i Lvizjes Mjaft, Erion Veliaj, i cili ka treguar m shum se nj her se i kan mjaftuar pushimet e marra q pas dorzimit t lvizjes qytetare q drejtonte. Kta personazhe aktiv t jets qytetare dhe politike tashm kan krijuar forcat