Rezultate te kerkimit per termin: +Speciale +Duhen

Meta: total 787 / total_found 787 / time 0.002 / keyword[0] speciale / docs[0] 22079 / hits[0] 32538 / keyword[1] duhen / docs[1] 42713 / hits[1] 52198 /
E veja e ish-spiunit të vrarë rus: Ja metodat e helmimit të Kremlinit!
  • 2018-09-21

E veja e ish-spiunit të vrarë rus: Ja metodat e helmimit të Kremlinit!

Marina Litvinenko, e veja e ish-spiunit rus të helmuar në Londër, Aleksandër Litvinenko E veja e një ish agjenti të KGB-së, që u helmua me lëndë radioaktive në vitin 2006, thotë se përgjigja e menjëhershme mjekësore dhe diplomatike e Britanisë ndaj sulmit me agjent nervor ndaj ish sp

No Pic available
  • 2018-08-07

Monet Sikstina e impresionizmit në muzeun e Orangerie-s në Paris

—— Ska pak kohë që është hapur në Orangerie ekspozita e paneleve të Claude Monet me nenyfaret e famshme të tij, të cilat i realizoi gjatë Luftës së Parë Botërore e më pas. Piktori avangardë André Masson në vitet 50 i kishte quajtur me të drejtë sikstina e impresionizmi

Ngritja e SPAK-ut, ekspertët: Politika ka frikë nga arrestimet
  • 2018-08-02

Ngritja e SPAK-ut, ekspertët: Politika ka frikë nga arrestimet

Kur ngritja e çdo institucioni të ri në reformën në drejtësi prej kohësh është jashtë afatesh, me hamendësim mund të flitet edhe se kur do të ngrihet SPAK, struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, pjesë e të cilës është edhe njësia speciale Byroja Komb

No Pic available
  • 2018-03-24

Xhafaj: Krimi i lidhur me politikën, së shpejti identifikohen autorët e kokainës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe një ekip pune i përbërë nga ekspertë të dikasterit që ai drejton dhe Policia e Shtetit, ndodhen prej tre ditësh në Uashington, ku kanë zhvilluar takime me drejtues të DEA dhe FBI. Ministri Xhafaj ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Zër

Veliaj në Abu Dhabi për financime dhe investime në zonën e Bulevardit të Ri
  • 2018-03-05

Veliaj në Abu Dhabi për financime dhe investime në zonën e Bulevardit të Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Emiratet e Bashkuara Arabe për të diskutuar financimin e një sërë projektesh të rëndësishme për kryeqytetin dhe thithjen e investitorëve të huaj në Tiranë. Ai zhvilloi takime shumë të rëndësishm

No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

GUNGËN E KURRIZOS E DREJTON VETËM VARRI
  • 2018-02-14

GUNGËN E KURRIZOS E DREJTON VETËM VARRI

Nga Spartak Ngjela Ky është gjykimi i prerë për korrupsionin shqiptar. Ai duhet shpërbërë duke likuiduar menjëherë të gjithë elitën politike të korruptuar. Në kohën e sotme, politika amerikane, si ndihmuese në partnership me Shqipërinë dhe shqiptarët, duhet të tregohet me vendosm