Rezultate te kerkimit per termin: +Specialistt

Meta: total 216 / total_found 216 / time 0.000 / keyword[0] specialistt / docs[0] 216 / hits[0] 296 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-09-02

Zbulohet flamuri i luftës së Vlorës

Mbushen sot 90 vjet nga lirimi i qytetit bregdetar prej italianve. U valvit m 2 shtator 1920 Vetm rastsia na dha nj dhurat t muar: disa dit m par identifikuam flamurin q sht valvitur n Vlor m 2 shtator 1920, kur qyteti u lirua nga pushtimi italian. Ndodhi fare papritur. Po krkonim n Arkivin Qendror

No Pic available
  • 2010-09-01

Ëndrra e Elisany-t, adoleshentes më të gjatë në botë: Të bëhem modele

Prindrit jan shum t varfr pr ta vizituar te specialisti sht vetm 14 vjee, por gjatsia e saj ka arritur n 2 metra e 6 centimetra. Ato q e kan zbuluar jan mediat braziliane Flokt ngjyr kafe, syt si bajame, trup elegant dhe kmb shum t gjata. Elisany Silva sapo ka mbushur katrmbdhjet vjee, por nuk sht

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2010-08-30

Salmonela, izolohen 5 raste në Sarandë

Strukturat shndetsore hetim epidemiologjik. T dhnat e para raportojn infeksion bakterial Spitali i Sarands izolon pes raste me salmonel, njohur ndryshe si tifo e zorrve. Pacientt jan paraqitur n mnyr t prsritur pran qendrs spitalore, ndrkoh q pas dyshimeve t hedhura nga autoritetet lokale por edhe n

No Pic available
  • 2010-08-29

Hyn në fuqi vendimi, rritja e pagave të ushtarakëve

Kush dhe sa përfitojnë rritje page nga 1 korriku: Doganat, mësuesit e edukatorët, hetuesit e SHKB-së. Klasifikimi i vendeve të punës Qeveria rrit pagat e ushtarakve aktiv t Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Vendimi i marr m 8 korrik tashm ka hyr n fuqi pas bot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama