Rezultate te kerkimit per termin: +Specialistt

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Kujdes nga mungesa e Vitamins D

Boston (Start)-Specialistt t cilt theksojn se n qumshtin e nns dhe n ushqimin artificial pr bebet nuk ka n mnyr t mjaftueshme vitamin D, shprehen se kjo duhet tu jepet atyre me an t shurupeve t ndryshme. Sipas nj studimi tnga mjekt e spitalit Children Hospital n Boston, rezulton se tek 40 pr qind e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.858Z

Kaosi në Tiranë, rritet 7 herë niveli i ndotjes Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276'

Ndotja e ajrit paraqitet n nivel alarmant. Sipas specialstve t Shndetit Publik vetm gjat dits s sotme, grimcat pm 10 jan 7 her mbi normn e lejuar, sipas tyre, kjo vjen nga punimet e hapura n t njjtn koh n disa pika t kryeqytetit dhe trafiku i rnduar, kjo ndotje sht tepr e rezikshme pr shndetin e qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

Punimet në shesh, rritet shtatë herë niveli i ndotjes

Ndotja e ajrit paraqitet n nivel alarmant. Sipas specialistve t Shndetit Publik, vetm gjat dits s sotme, grimcat PM 10 jan 7 her mbi normn e lejuar. Sipas tyre, kjo vjen nga punimet e hapura n t njjtn koh n disa pika t kryeqytetit dhe trafiku i rnduar. Kjo ndotje sht tepr e rrezi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.377Z

Përmbytja në veri, nën ujë dhe objekte fetare

Drejtoria e Trashgimis Kombtare n MTKRS nprmjet institucioneve t saj ka ndjekur  situatn e krijuar n zonn veriperndimore t vendit pr shkak te prurjeve t mdha te ujrave. Sipas informacione te ksaj ministrie dy objekte monument kulture jane pjesrisht t prmbytura nga ujrat. Bhet fjal pr Xha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Specialistët e UNESCO-s hetojnë Butrintin

N datn 24 gusht, n Parkun Arkeologjik t Butrintit do t mbrrijn pr ekspertim specialistt e UNESCO-s dhe ICOMO-s. Bhet e ditur se vizita e tyre sht nxitur nga shqetsimet e specialistve shqiptar e t huaj mbi cenimin q rruga Ksamil-Butrint i bn zons s mbrojtur. Pas vizits n terren pritet nj raport i hol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Plazhet e ndotura, ku nuk duhet të shkoni

ISHP: Plazhet, të ndotura nga ujërat e zeza Derdhja e ujrave t zeza n disa plazhe t vendit rrezikon frekuentimin nga turistt. Raporti m i fundit i Institutit t Shndetit Publik liston plazhet m t pastra dhe m t ndotura n vend. N hartn e ISHP-s plazhet si ai i Currilave n Durrs, Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama