Rezultate te kerkimit per termin: +Specialistet

Total: 3634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.604Z

Specialistet parashikojne epidemi

Specialistet japin parashikime te frikshme sipas te cilave ndryshimet klimaterike mund te sjellin semundje epidemike.Vendi yne eshte I pambrojtur nga thatesira e pritshme, kjo per shkak te erozionit, prerjes se pyjeve dhe mungeses se gjelberimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Permbytjet, specialistet: Institucionet nuk vepruan

Permbytjet ne zonen e Shkodres por edhe te Lezhes do te mund te evidentoheshin nese gjate ketyre dhjetevjecareve te fundit te gjitha strukturat perkatese te funksiononin. Specialistet e vjeter sqarojne se eshte e domosdoshme qe te inspektohen argjinaturat e lumenjve, digat,   t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.900Z

I nxehti, specialistet: Konsumoni uje

I gjithe vendi eshte pushtuar nga temperaturat e larta, ku ne disa qytete te vendit termometri ka shenuar 35 grade celsius. Gjate fundjaves pritet nje ulje e temperaturave me 1 deri ne 2 grade celsius, por qe nuk do te zgjase shume pasi metereoleget parashikojne qe fillimi i javes se ard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.535Z

Specialistet: Masa ne cerdhe, kopshte e shkolla

Gripi i derrit mund te perhapet me shpejtesi ne ambiente te mbyllura, ku qendrojne shume persona, ndaj specialistet delarojne qe duhet te merren masa te larta higjienike ne cerdhet, kopshtet dhe shkollat. Specialistet e Institutit te Shendetit Publik nuk kane rekomanduar shtyrje te dates

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.599Z

Gjykata liron tre specialistet e arrestuar

Gjykata e Elbasanit liron tre specialistet e furres se shkrirjes se firmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.273Z

Certifikon specialistet e trajtimit te rasteve te dhunes

Per te hetuar dhe trajtuar ne menyre me konkrete dhunen ne familje autoritetet shqiptare do te kene dhe nje institucion te ri qe ka te beje me specialistet e kesaj fushe. Behet fjale per specialistet e Dhunes ne Ambientet Familjare dhe Mbrojtjes se te Miturve. Specialistet e pare do te certifikohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.529Z

Specialistet, centrali berthamor, rrezik per vendin

Ngritja e nje centrali berthamor ne Shkoder, do te jete nje gabim fatal. Specialistet e gjeofizikes thone se ngritja e ketyre veprave madhore, i takojne shteteve te fuqishme industriale. Po sipas inxhiniereve, qyteti i Shkodres qendron mbi nje thyerje tektonike, e cila riaktivizohet duke krijuar ter

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama