Rezultate te kerkimit per termin: +Specializant

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.311Z

Qeveria kategorizon pagesat për specializantët

Specializantët në Kosovë ankohen që nuk po paguhen nga Ministria e Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës tash e 17 muaj. Ndryshe, specializantët janë të ndarë në tri kategori, A, B dhe C. Kategoria A paguhet nga Ministria e Sh&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.352Z

Specializantëve do t’iu paguhet kujdestaria (Dokument)

Pas publikimit të lajmit se specializantët e QKUK-së do të bojkotojnë punën nga sot (e premte) nëse nuk u paguhet kujdestaria, ka reaguar Shërbimi Spitalor dhe Klinik i Kosovës (SHSKUK), raporton Indeksonline. Sipas vendimit të siguruar nga Indeksonl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.892Z

Ministri Beqaj: Ka mungesa të mjekëve specializantë në rrethe

TIRANE - Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj deklaroi të hënën se ka mungesa të mjekëve specializantë në rrethe. Duke folur në komisionin parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Beqaj tha se kjo ka ardhur për shkak të ngë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.394Z

Bojkotojnë kujdestaritë, kërkojnë pagesat

Specializantët në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës mbrëmë kanë bojkotuar kujdestaritë, pasi që atyre nuk iu janë paguar mëditjet për kujdestaritë që i kanë mbajtur. Përfaqësuesit e këtyre specializa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.890Z

7 muaj pa rroga specializantet e mjekesise protestojne

Specializantët e mjekësisë kanë protestuar në ambjentete e Ministrisë së Shëndetësisë, pasi prej 7 muajsh nuk kanë marrë asnjë pagesë. Mes të tjerash mjekët e rinj thonë se po punojnë pa kontratë dhe po va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.793Z

Mjekesi vijon protesta e specializanteve

Rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule dhe drejtori i Politikave Shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësië, Pallumb Pipero kanë sqaruar studentët specializantë në lidhje me skualifikimin e tyre nga faza e tretë e konkurimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.139Z

QKMF e Shtimes me mungesë të mjekëve

Ndonëse do të duhej t’i kishte të paktën 10 mjekë specialistë të mjekësisë familjare, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në komunën e Shtimes është duke funksionuar me 4 mjekë. Drejtuesit e kësaj qendre tho

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama