Rezultate te kerkimit per termin: +Spille

Total: 239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.304Z

Spille, mbytet i moshuari

Një person i moshuar ka humbur jetën ditën e diele teksa lahej në det në plazhin e Spillesë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:30 në zonën e Grethit, ku i moshuari po lahej në det bashkë me nipin e tij 9-vjeçar. Sipas policisë së mbërritur në vendngjarje, dyshohet se i moshuari, Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.059Z

Sekuestrohet 360 mijë metra katror tokë në Spille

Një sipërfaqe prej 360 mijë metra katror truall në zonën bregdetare të Spillesë është sekuestruar nga gjykata, nën dyshimin se është përfituar në mënyrë të kundraligjshme. Gjykata e Kavajës ka pranuar kërkesën e prokurorisë për vendosjen e sekuestros për 4 parcela toke, si më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.845Z

Kavajë, banorët në protestë kundër prishjes së ndërtimeve në Spille

Banorët e Kavajës janë ngritur në protestë kundër prishjes së ndërtimeve në Spille. Bëhet fjalë për rreth 40 subjekte që operojnë në plazhin e Spillesë. Punonjësit dhe familjarët e tyre protestojnë kundër prishjes së objekteve të tyre të shërbimit në një nga plazhet me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.715Z

Përmbytet varka në Spille, mbytet 20-vjeçari, shpëtojnë 4 shokët e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, teksa një varkë është mbytur në plazhin e Spillesë. Për pasojë, sipas burimeve të policisë, një 20-vjeçar me inicialet L.K është mbytur, ndërsa për fat, katër shokët e tij që gjendeshin në varkë, kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.795Z

Traumat e rënda, hapet në Spille qendra për trajnimin e mjekëve

Fondacioni zvicerian për inovacion ka organizuar në Spille të Kavajës, trajnimin paraspitalor të traumave që shkaktohen nga aksidentet automobilistike, ku me këtë rast janë diplomuar 43 mjek dhe infermierë për traumat e rënda. Grupi i trajnuesve gjerman të fondacionit për inovacion k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.422Z

Spille nis shembja e objekteve pa leje

Inspektorati Ndertimor ka nisur punen per shembjen e hoteleve dhe objekteve te tjera pa leje ne Spille te Kavajes. Sipas te dhenave do te shemben ndertesat 3-9 kateshe ne bregdet te cilat nuk kane dokumentacionin e nevojshem. Deri tani nuk ka pasur reagime nga ana e pronareve te ndertesave nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.046Z

Afera me tokën e plazhit në Spille, pranga topografit

Një topograf i shpallur në kërkim nga Gjykata e Tiranës me akuzën shpërdorim detyre, u arrestua në rrugën Sali Butka në kryeqytet, ndërsa Gjykata konfirmoi ndaj tij masën arrest me burg. Dhimitër Papa, me profesion topograf, akuzohet se bashkë me pesë persona të tjerë, zyrtarë të A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama