Rezultate te kerkimit per termin: +Spiro +Koleks

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] spiro / docs[0] 4859 / hits[0] 7495 / keyword[1] koleks / docs[1] 2 / hits[1] 2 /
No Pic available
  • 2010-06-20

Me një këmbë si patok apo me të dyja në një këpucë?

N nj nga anekdotat e famshme t Nastradinit tregohet se shkaku q ai “qndronte n nj kmb si patoku”, ishte se “nuk i kishte mjaftuar uji dhe kmba e majt i kishte mbetur pa lar”. Pak a shum, mesazhi i ksaj anekdote nuk ndryshon shum nga ai i shprehjes popullore: “Kush s&r

No Pic available
  • 2010-05-18

Çtë humbet në shtëpi, skërkohet në rrugë

Protestat e vazhdueshme n rrugt dhe sheshet e Shqipris dhe, s fundi, greva e uris n bulevardin “Dshmort e Kombit”; t iniciuara e udhhequra nga lideri socialist Edvin Rama dhe mbshtetsit e tij, pr t krkuar “transparencn e zgjedhjeve t 28 qershorit 2009”, m kujtojn nj anekdot