Rezultate te kerkimit per termin: +Spiro +Kostoli

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] spiro / docs[0] 4790 / hits[0] 7391 / keyword[1] kostoli / docs[1] 6 / hits[1] 8 /
No Pic available
  • 2014-06-30

Kisha ortodokse: E duam bustin e Nolit në Durrës, shoqata ta bëjë zyrtarisht

Durrës At Spiro Kostoli nga Kisha Ortodokse e Durrësit ka kërkuar sot që busti i fan Nolit të vendoset në Durrës dhe shoqata “Foleja Kombëtare” t’i drejtohet zyrtarisht bashkisë së qytetit për ta përmbushur këtë. Kostoli i ka tërhequr vëmendjen shoqatës, e cila nd

No Pic available
  • 2014-06-30

At Spiro Kostoli: Busti i Nolit të vendoset në Durrës, dje u ul figura e tij

TIRANË- Busti i Fan Nolit është kthyer përgjithnjë në kishën që ai vetë e themeloi, në lagjen “Kala” të qytetit të Elbasanit. Por kjo ka ngjallur reagimin e kishës së Durrësit. At Spiro Kostoli në një prononcim për mediat shprehet se busti i Nolit duhet të ishte vendo

Debati per bustin e Fan Nolit
  • 2014-06-30

Debati per bustin e Fan Nolit

Pas vendosjes së bustit të Nolit në Elbasan dhe deklaratës për mospranimin e vendosjes së tij në Durrës, Kisha Ortodokse e “Apostull Pavlit dhe Shën Astit” në Durrës ka reaguar me një deklaratë publike. Ajo deklaro

No Pic available
  • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2009-10-18

Shënime nga Durrësi i panjohur

Ajo është një rrugë e gjatë, afro 7 kilometra. E përshkon një pjesë të Durrësit që nga deti deri atje ku dikur shtrihej këneta. Zyrtarisht kjo është rruga "Aleksandër Goga", porse shumë durrsakë të vjetër e quajnë akoma "Rruga e Mundimeve". E quajnë kështu, sepse në krah të s