Rezultate te kerkimit per termin: +Spiro +Ksera

Total: 1731
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.059Z

Arrestohet ish-ministri Spiro Ksera

Ish-ministri i Çështjeve Sociale gjatë qeverisë Berisha, Spiro Ksera, është arrestuar me akuzën e shpërdorimit të detyrës, me urdher te Prokurorise. Spiro Ksera akuzohet për një tender të bërë disa ditë përpara se të linte detyrën, i cili kap vleren e 30 mln lekeve. Ndalimi i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.295Z

Prokuroria dërgon për gjykim ish-ministrin Spiro Ksera

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar dhe ka dërguar për gjykim dosjen e ish-ministrit të Punës dhe i Çështjeve Sociale,  Spiro Ksera, i cili akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën. Ksera se ka abuzuar me rreth 30 milionë lekë nga aktivitete për romet dhe të moshuarit, të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.069Z

Ndalohet ish-ministri Spiro Ksera

Anëtari i kabinetit “Berisha” është ndaluar dje në Gjirokastër, hetohej që nga muaji prill për shpërdorim detyre. Arrestohet edhe Artemis Meno, ndërsa Kleves Bitro (në burg) sërish nën akuzë. 6 të tjerë shpallen në kërkim. Prokuroria: I shkaktuan shtetit një dëm prej 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.126Z

Prokuroria kërkon 3 vjet burg për ish-ministrin Spiro Ksera

Ish- ministri i Punës Spiro Ksera rrezikon të dënohet me 2 vjet  burg. Prokuroria kërkoi sot që ai të dënohet me 3 vjet burg. Por, duke qenë se ai po gjykohet me gjykim të shkurtuar, i ulet një e treta e dënimit. Ksera  akuzohet për veprën penale të vjedhjes duke shpërdoruar dety

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.430Z

Spiro Ksera në gjyq, prokuroria përfundon hetimet

Ish-ministri i Punës akuzohet për shpërdorim detyre, bëri me letra disa aktivitete fiktive Ish-ministri i Punës, Spiro Ksera, ka përfunduar në gjykatë si i pandehur. Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe në fillim të javës së ardhshme do të depozitojë dosjen në sekretarinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.226Z

Dënohet ish-ministri Spiro Ksera

Ish-ministri i Punës, Spiro Ksera është dënuar nga gjykata me 2 vite e 6 muaj burg, por për shkak të uljes me 1/3-n e masës së dënimit pasi përfitoi gjykim të shkurtuar, përfundimisht, Ksera dënohet me 1 vit e 8 muaj burgim. Gjykata ka vendosur gjithashtu që për 5 vite pas kryerjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.843Z

Spahiu Spiro Ksera punon per Agimin e Arte

p styletext-align justifyKreu i Aleances Kuqezi Kreshnik Spahiu ka leshuar akuza te forta ne drejtim te Ministrit te Punes Spiro Ksera Ne nje takim me simpatizante te rinjt te AK-se Spahiu u shpreh se eshte sherbetor i Agimit te Artep p styletext-align justifyMinistri i Papunesise Spiro Ksera qe ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama