Rezultate te kerkimit per termin: +Spitalet

Meta: total 1000 / total_found 6295 / time 0.003 / keyword[0] spitalet / docs[0] 6295 / hits[0] 9881 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-19

Universiteti i Mjekësisë, ndryshojnë kriteret e pranimit

Universiteti i Mjekësisë ndryshon kriteret e pranimit për tu dhënë më shumë mundësi maturantëve që dëshirojnë degët e tij që të shpallen fitues. Rektori i Universitetit, Arben Gjata, sqaron se krahas mesatares mbi 8, prioritet do të kenë maturantët që do të japin si provim me zgj

No Pic available
  • 2017-06-18

Rëndohet bilanci i viktimave në Portugali nga zjarret katastrofike

Thellohet bilanci i viktimave nga zjarret katastrofike në Portguali. BBC shkruan se deri më tani janë regjistruar 57 viktima. Shumica vdiqën duke u përpjekur të iknin me makinat e tyre në zonën Pedrógão Grande, 50 km (30 milje) në juglindje të Coimbra, sipas qeverisë. Disa zjarrfikës j

No Pic available
  • 2017-06-18

Tragjedi në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive

Të paktën 45 persona kanë gjetur vdekjen nga zjarret në Portugalinë qendrore, shumë prej të cilëve u mbërthyen në makina, ndërsa flakët përfshinë një rrugë në pyll. Ministria e Brendshme tha se shumica e vdekjeve kanë ndodhur në zonën e Pedrogao Grande, rreth 93 milje në verilin

No Pic available
  • 2017-06-13

Mediu në Prezë: Vota për PD e nxjerr vendin nga kolapsi ekonomik

Gjatë një takimi më banorët e Prezës, kreu republikan Fatmir Mediu vlerësoi programin e  hartuar nga ekspertët e kancelarës Merkel për të pasur siç tha ai një ekonomi të fortë. Fatmir Mediu: Ajo që ndërton shkollat, spitalet, mirqënien është ekonomia private. Ne jemi një eko

No Pic available
  • 2017-06-12

Blushi: Minatorët e nëpërkëmbur, vidhet kromi që ushqehej gjithë Shqipëria

LIBRA ka prezantuar programin e saj  me simpatizantë, anëtarë dhe minatorë të Bulqizës. Në takimin e zhvilluar kryetari, Ben Blushi, premtoi rishikim të të gjithë politikave duke garantuar votën e sigurtë të LIBRA-s në parlament për statusin e minatorit. Blushi: 10 mijë minator

No Pic available
  • 2017-06-06

U përfshi në fushatë, shkarkohet drejtori i spitalit Berat

Ministri i Shëndetsisë ka shkarkuar drejtorin e spitalit Berat Idlir Frashëri dhe ka emëruar mjekun obseter-gjinekolog Arqile Vasili. Ministri i Shëndetisë Arben Beqiri, zhvilloi një takim me dyer të mbyllura në drejtorinë e Spitalit Rajonal të Beratit, ndërkohë që qëllimi i kësaj vi