Rezultate te kerkimit per termin: +Spitali +Psikiatrik

Meta: total 294 / total_found 294 / time 0.022 / keyword[0] spitali / docs[0] 8292 / hits[0] 12138 / keyword[1] psikiatrik / docs[1] 1154 / hits[1] 1710 /
Spitali psikiatrik përfshihet nga flakët, 23 persona të vdekur
  • 2015-12-13

Spitali psikiatrik përfshihet nga flakët, 23 persona të vdekur

Të paktën 23 persona janë vrarë dhe më shumë se 20 të tjerë janë plagosur nga zjarri në një spital psikiatrik në rajonin qendror të Rusisë, Voronezh. Ndërtesa e spitalit u shkatërrua plotësisht nga zjarri i cili ra mbrëmjen e së shtunës më 12 dhjetor 2015, ndërkohë raportohet

Dëshmia: Arishta kishte dalë nga Psikiatria, si ndodhi sherri me fqinjin
  • 2015-10-07

Dëshmia: Arishta kishte dalë nga Psikiatria, si ndodhi sherri me fqinjin

"Para disa muajsh Ruzhdiu kërcënoi me jetë disa punonjës të OSHEE-­së, që i shkuan për kontroll në banesë për energjinë elektrike. Ndërsa fqinjit i mbyti lopën dhe ia theri me thikë vetëm se iu fut në oborrin e tij". Kështu deklaroi fqinji i Ruzhdi Arishtës, ekzekutorit të efek

Vrau efektivin e FNSH Fqinji Si lindi sherri kishte dale nga spitali Psikiatrik
  • 2015-10-06

Vrau efektivin e FNSH Fqinji Si lindi sherri kishte dale nga spitali Psikiatrik

Ruzhdi Arishta PUBLICITET Para disa muajsh Ruzhdiu kercenoi me jete disa punonjes te OSHEE-se qe i shkuan per kontroll ne banese per energjine elektrike Ndersa fqinjit i mbyti lopen dhe ia theri me thike vetem se iu fut ne oborrin e tijbr br Keshtu deklaron fqinji i Ruzhd

Hetim procedurës së daljes së Arishtës nga Spitali Psikiatrik
  • 2015-10-05

Hetim procedurës së daljes së Arishtës nga Spitali Psikiatrik

Analizë nga disa instanca   Procedurat e daljes së 56-vjeçarit Ruzhdi Arishta nga Spitali Psikiatrik i Shkodrës do të jenë objekt i një skaneri të plotë nga disa instanca shtetërore. Nuk dihet koha e plotë e shtrimit apo daljes së tij nga ky spital, por banorët e zonës konfirmojn

Skandali në gjykatë, ja si u lirua babai vrasës
  • 2015-07-15

Skandali në gjykatë, ja si u lirua babai vrasës

Gjykata e Tiranës pas vetëm 3 vitesh burg dhe mbyllje në psikiatri liroi Hysen Bibën, personi që hodhi nga dritarja e maternitetit foshnjën e tij të sapolindur. Ja si u "bind" treshja gjyqësore që i dha lirinë dhe raporti mjekësor nga psikiatri. Gjykata cakton si kujdestare të Bibës ba

Vrau foshnjën duke e hedhur nga kati i 4-t, lirohet babai vrasës
  • 2015-07-14

Vrau foshnjën duke e hedhur nga kati i 4-t, lirohet babai vrasës

Mbrëmjen e 30 qershorit 2012 do të trondiste kryeqytetin dhe mbarë vendin me krimin e tij makabër. Personi që shihni në këto pamje do të vriste fëmijën e tij të sapolindur duke e hedhur nga kati i 4-t i maternitetit "Koço Glozheni". Më 27 mars 2013, Gjykata e Tiranës do ta mbyllte ata

Gjakova po kthehet në “çerdhe” të narkomanëve: Drogën e përdorin edhe vajzat 13-vjeçare!
  • 2015-06-06

Gjakova po kthehet në “çerdhe” të narkomanëve: Drogën e përdorin edhe vajzat 13-vjeçare!

Sipas të dhënave në repartin psikiatrik të Spitalit Regjional “Isa Grezda” në Gjakovë, ka shtim të lartë të konsumit të drogës. Policia e Kosovës pranon që në Kosovë numri i përdoruesve të drogës &e