Rezultate te kerkimit per termin: +Spitalit +Infektiv

Meta: total 439 / total_found 439 / time 0.000 / keyword[0] spitalit / docs[0] 17260 / hits[0] 25987 / keyword[1] infektiv / docs[1] 1118 / hits[1] 1601 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Helmohen 15 studentë nga ushqimi i konsumuar në Kalimash

Rreth 15 studentë të toksikuar janë paraqitur në pavionin e infektiv të Spitalit Nënë Tereza rreth orës 01:04 të mëngjesit të sotëm, 14 qershor 2017. Pas mjekimit të marrë, të helmuarit janë larguar për në banesë rreth orës 04:52. Policia e Tiranës nuk bën me dije shumë detaje

No Pic available
  • 2017-06-14

15 studentë përfundojnë në urgjencë, u helmuan në një restorant

Rreth 15 studentë kanë përfunduar në urgjencë gjatë natës për shkak të një helmimi që iu ka ndodhur gjatë një ekspedite jashtë Tiranës. Zyrtarisht policia deklaron se më datë 14.06.2017, rreth orës 01:04, në pavijonin infektiv të Spitalit Nënë Tereza kanë shkuar rreth 15 stude

No Pic available
  • 2017-01-17

Dy viktima të tjerë nga gripi, vdesin dy gra në Vlorë dhe Korçë

Dy persona të tjerë kanë gjetur vdekjen sot nga virusi i grirpit.  Ministria e Shëndetësisë bën me dije  viktimat janë dy gra të moshuara. Një grua 82-vjeçare, që ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës dhe një 71-vjçare që ka gjetur vdekjen në spitalin e Korçës. Të dy të mo

Shënohen dy viktima të tjera nga gripi në Vlorë dhe Korçë
  • 2017-01-17

Shënohen dy viktima të tjera nga gripi në Vlorë dhe Korçë

Dy persona të tjerë kanë gjetur vdekjen sot nga virusi i grirpit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije viktimat janë dy gra të moshuara. Një grua 82-vjeçare, që ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës dhe një 71-vjçare që ka gjetur vdekjen në spitalin e Korçës. Të dy të moshuar

Kulmi i epidemisë së gripit, çdo javë 16 mijë të sëmurë
  • 2017-01-04

Kulmi i epidemisë së gripit, çdo javë 16 mijë të sëmurë

Virusi i gripit që qarkullon në vendin tonë është ai AH3N2, i cili ka disa vite që nuk kishte prekur Shqipërinë, ndaj dhe popullata është fare e pambrojtur nga ana imunitare, çka sipas mjekëve infeksionistë shpjegon përhapjen e menjëhershme të tij. Jo vetëm në Shqipëri, por në gj

No Pic available
  • 2016-09-04

Majmuni i doktorit Mokinit dhe historia e një familje të rrallë armene në Shqipëri

Nga Drini Pilkati DEDIKIM “Armenët janë një popull shumë i mençur dhe punëtorë. Pikërisht kjo ka qenë arsyeja që me një xhelozi parahistorike, perandoria otomane e mbyti këtë popull me gjak. Armenët trashëgojnë sot një kishë shumë të vjetër Apostolike dhe Autoqefale, e cil

No Pic available
  • 2016-06-25

Adela, Bukuroshja që nuk fle, përballë sëmundjes

Rreth një vit më parë 22 vjeçarja Adela Meçanaj veshi taka për herë të parë. Ajo i kishte blerë ato, por kurrë nuk i kishte provuar që të ecte. Kjo ndodhi kur ajo mori pjesë në një emision televiziv në të cilin e ftuan të ishte prezente për shkak të pamjes së saj. Adelës i pë