Rezultate te kerkimit per termin: +Spitalit +Rajonal +Fier

Meta: total 349 / total_found 349 / time 0.002 / keyword[0] spitalit / docs[0] 17741 / hits[0] 26711 / keyword[1] rajonal / docs[1] 27250 / hits[1] 36578 / keyword[2] fier / docs[2] 26860 / hits[2] 49627 /
Vidhte pacientët në urgjencë, në pranga i moshuari
  • 2019-02-02

Vidhte pacientët në urgjencë, në pranga i moshuari

Një person i cili vidhte portofolat pacientëve  që shkonin në Urgjencën e Spitalit Rajonal Fier për të marrë ndihmë mjekësore, është vënë në prangat e policisë. Pas hetimeve që zgjasnin prej një muaj, u bë i mundur identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar i cili ishte kthyer

Trafik droge dhe vjedhje, CV-ja e pasur e grabitësit që terrorizoi Tepelenën
  • 2019-01-29

Trafik droge dhe vjedhje, CV-ja e pasur e grabitësit që terrorizoi Tepelenën

Një bankë e nivelit të dytë u grabit ditën e djeshme rreth orës 15:10 në qytetin e Tepelenës, nga një 25-vjeçar i identifikuar si shtetasi Kristo Ruçi. Personi në fjalë i veshur me uniformë ushtarake, me fytyrë të maskuar dhe një kallashnikov në dorë, arriti të marrë rreth 500 m

Përplaset makina e policisë me Fuoristradën, 4 të plagosur
  • 2018-12-20

Përplaset makina e policisë me Fuoristradën, 4 të plagosur

Një aksident me pasojë katër persona të plagosur është shënuar pasditen e sotme në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur në aksin Levan- Fier, në fshatin Kashisht dhe ende nuk dihen rrethanat e aksidentit. Mësohet se në aksident janë përfshirë dy makina ku një nga automjetet ishte nj

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra
  • 2018-05-25

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra

Pezullohet nga detyra mjekja e urgjencës së spitalit të Fierit, Ina Rruzhdija, pas vdekjes së 21-vjeçares Xhuljeta Gjeka. Pezullimi i saj është bërë me vendim gjykate, pas denoncimit nga familjarët e së ndjerës për mjekim të pakujdesshëm. Në dëshminë e tyre familjarët shprehen se

Punonjësi i Morgut të Fierit, me agjenci funerale
  • 2018-02-22

Punonjësi i Morgut të Fierit, me agjenci funerale

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e kësaj të enjteje skandalin e radhës për abuzimet e stafit mjekësor, ku një punonjës morgu në Fier ka hapur një agjenci funerale, me qëllim për të favorizuar biznesin e tij në raste vdekjesh. Pas skandalit në Spitalin e Sarandës, qytetarët e Fierit u

Fier, plagoset me thikë një 53-vjeçar
  • 2018-02-17

Fier, plagoset me thikë një 53-vjeçar

Një 53-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë, pas një sherri të ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Fierit. I plagosuri është shtetasi me iniciale P.Xh. Ai u dërgua menjëherë drejt spitalit rajonal të Fierit dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e personelit mjekësor. Grupi hetimor po

No Pic available
  • 2018-02-14

Fier, 21-vjeçarja ndërron jetë në spital, familjarët akuzojnë mjekët

Ditën e hënë në Spitalin e Fierit ka ndërruar jetë një vajzë 21-vjeçare dhe familjarët fajësojnë mjekët për humbjen e të afërmes së tyre. Vajza ishte paraqitur në spital me temperature të ulët, ndërsa mjekët dyshonin se ishte prekur nga një virozë e stinës dhe pas një serum