Rezultate te kerkimit per termin: +Spitalit +Ushtarak

Meta: total 1000 / total_found 3294 / time 0.003 / keyword[0] spitalit / docs[0] 17741 / hits[0] 26711 / keyword[1] ushtarak / docs[1] 35563 / hits[1] 61234 /
Kush është oligarku i shëndetësisë, Klodian Allajbeu?!
  • 2019-04-02

Kush është oligarku i shëndetësisë, Klodian Allajbeu?!

Të dhënat e siguruar nga Gazeta Shqip, nëpërmjet bilanceve dhe dokumenteve të depozituara në Qendrën Kombëtare të Biznesit, ekspozojnë një oligark të krijuar rishtazi në sektorin e shëndetësisë. Bëhet fjalë për Klodian Allajbeun, i cili deri në vitin 2007, pasuria e tij ishte mo

Zjarr përbindësh/ Njerëzit varen me litar e hidhen nga dritaret për të shpëtuar (VIDEO)
  • 2019-03-28

Zjarr përbindësh/ Njerëzit varen me litar e hidhen nga dritaret për të shpëtuar (VIDEO)

Një zjarr përbindësh ka shpërthyer në një bllok zyrash në Dhaka të Bangladeshit, duke i marrë jetën të paktën pesë personave. Pamjet e publikuara nga mediat ndërkombëtare tregojnë tmerrin që kanë përjetuar qindra të tjerë, të cilët janë mbërthyer nga frika për jetën e tyre

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)
  • 2018-11-25

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)

Dorian Protoduari i arrestuar te Spitali i Traumës në Tiranë Dhjetë nga 11 të arrestuarit pas protestës së banorëve të Astirit para Parlamentit, janë liruar sot nga Gjykata e Tiranës, në një seancë që ka zgjatur rreth 3 orë e 30 minuta. Ndërkohë njëri prej tyre, Dorian Protoduari,

Qëlloi Ramën me këpucë, kërkohet burg për protestuesin
  • 2018-11-23

Qëlloi Ramën me këpucë, kërkohet burg për protestuesin

Prokuroria ka kërkuar masën Arrest me burg për protestuesin që qëlloi me këpucë drejt kryeministrit Edi Rama teksa ky i fundit fliste nga ambientet e Spitalit të Traumës. Përveç Dorjan Protoduarit, Prokuroria ka kërkuar burg edhe për disa të arrestuar të tjerë: Fluturim Golecin, Ruzh

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në ajër
  • 2018-11-16

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në ajër

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje. Emisioni Fiks Fare e solli këtë problematikë nëpërmjet rastit të qytetares Fatmira Braimllari. 48-vjeçarja nga Vloçishti i Korçës e cila vuan p

No Pic available
  • 2018-08-02

Laprakë, Veliaj: Po realizojmë gjithçka që kemi premtuar

Bashkia e Tiranës po punon për rikualifikimin urban të një blloku të ri banimi në kryeqytet, kësaj radhe në Laprakë. Në këtë bllok banimi janë ndërtuar rrugët lidhëse midis rrugëve Marubi dhe S. Bruzi, si dhe është kryer sistemimi i kanalizimeve të ujërave të zeza, të ujërav

No Pic available
  • 2018-04-03

Afganistan, vriten 25 civilë në një sulm ajror, qindra të plagosur

Në një sulm ajror ushtarak të kryer kundër talebanëve në provincën veriore të Kunduzit në Afganistan, raportohet se kanë mbetur të vrarë shumë civilë. Dëshmitarët okularë thanë se helikopterët synonin një tubim në një shkollë fetare në rrethin e Dasht-e Archi. Qeveria thotë