Rezultate te kerkimit per termin: +Sporteve

Total: 7222
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.476Z

PS Manipulime me fondet e sporteve

Shperndarja e fondeve pa kriter destinacioni i tyre preferencial mungesa e transparences dhe mungesa e llogari-dhenies kane qene edhe pikat e forta te shqetesimit serioz dhe real ne lidhje me problemin e fondeve ne drejtim te sportit qe ndahen nga Drejtoria e Sporteve ne MTKRS. Gjate mbledhjes se ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.400Z

Vazhdojnë përplasjet në Universitetin e Sporteve

Vazhdojnë përplasjet midis rektorit dhe këshillit të profesorëve në Universitetin e Sporteve të Tiranës. Pas një mbledhjes së senatit anëtari i këshillit të profesorëve Mehmet Spahiu ka shpjeguar se ky universitet tashmë &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.118Z

Akademia e sporteve “Vojo Kushi”, në tetor universitet

Tiranë - Akademia e edukimit fizik dhe sporteve “Vojo Kushi”, në Tiranë, në tetor të këtij viti do të kthehet në universitet. Statusi i ri i kësaj akademie, do të fillojë të zbatohet në fillimi e vitit akademik 2008-2009. Akademia e Sporteve do të funksionojë si të nëntë unive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.637Z

Akademia e Sporteve, ne tetor behet universitet

Duke filluar nga tetori i ketij viti, Akademia e Edukimit Fizik dhe Sporteve "Vojo Kushi" do te kthehet ne universitet te mirefillte. Lajmin e bejne te ditur burime nga ky institucion i Arsimit te Larte, te cilat shprehen se nje gje e tille do te filloje te zbatohet ne nisjen e vitit akademik 2008-2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.031Z

CIO kritikon Ministrine e Sporteve

Komiteti Olimpik Nderkombetar ka kritikuar Ministrine e Turizmit e Kultures, Rinise dhe Sporteve ne Shqiperi ne lidhje me konfliktet e saj me KOKSH-in dhe federatat sportive ne vend. Ne nje leter te derguar ne kete institucion, nderkombetaret kane deklaruar se nuk do te pranojne asnje pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.717Z

Akademia e Sporteve e bllokuar

Komisioni Parlamentar i Arsimit dhe Medias është përfshirë nga debate të ashpra dhe polemika, pas leximit të auditit që Ministria e Arsimit ka bërë në Akademinë e Sporteve, i cili aktualisht është tërësisht i bllokuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.746Z

Lojerat Mesdhetare, pjesemarrje rekord e sporteve shqiptare

Nje numer rekord i sporteve shqiptare pritet te perfaqesoje vendin tone ne Lojerat Mesdhetare te Peskares, qe do te zhvillohen nga data 26 qershor deri me 4 korrik ne vendin fqinj pertej Adriatikut. Kalimi i diteve po na afron gjithnje edhe me shume kete eveniment nderkombetar, nderkohe q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama