Rezultate te kerkimit per termin: +Sportit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.694Z

Përmirësohet Ligji i Sportit

Zhurma e madhe që është bërë deri më tani rreth Ligjit të Sportit, shumë shpejt pritet të marrë fund. Në fakt, ky ligj është miratuar në vitin 2003. Por, prej asaj kohe secilën herë janë krijuar rrethana të reja në vend, të cilat e kanë detyruar komunitetin sportiv të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.237Z

Berisha: Mehdin Zhega, ikonë e sportit

Mjeshtri i sportit, Medin Zhega Sot i është dhënë lamtumira e fundit Mjeshtrit të Madh të Sportit, Medin Zhega, njërit prej personaliteteve më të njohura të historisë së futbollit shqiptari, cili u nda nga jeta disa ditë më parë në moshën 66 -vjeçare. Homazhet në nderim të mjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.405Z

Batistuta i rikthehet sportit

Rikthehemi serish tek futbolli dhe kesaj here tek nje ish futbollist.Omar Gabriel Batistuta ka vendosur ti rikthehet sportit, por kesaj here jo futbollit por Polos.Ish futbollisti i Fiorentines tregon vlerat e tij edhe ne kete sport ku ne ndeshjen e fundit ai ka qene protagonist duke shenuar dy here

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.540Z

PS akuza qeverise per zhvillimin e sportit

Partia Socialiste akuzon qeverinë për dështimin në zhvillimin e sportit. Deputeti Fidel Ylli, ka deklaruar se opozita ka një vizion për rilindjen e sportit, përmes një programi specifik. “Ne kemi një vizion tjetër për sportin që do ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.335Z

Ndërkombëtarizimi i sportit kosovar

Problemet politike me të cilat ndeshet Kosova janë bërë pengesë edhe për sportin kosovar, që prej vitesh nuk arrin të përfaqësohet në aktivitetet ndërkombëtare. Përfaqësues të federatave të sporteve dhe institucioneve të vendit po bëjnë përpjekje për të siguruar ndërkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.721Z

Strategjia jone per rilindjen e sportit shqiptar

Tryeza e programit per rilindjen e sportit shqiptar ishte nje befasi e pelqyeshme. Jo vetem per pergatitjen mbreselenese qe kishte bere nje grup i gjere pune mbi bazen e nje komunikimi intensiv me shume njerez te sportit dhe te nje konsultimi serioz me ekspertizen nderkombetare. As edhe vetem per pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.969Z

Dita e Hapur e Sportit,Basha:Kundërsulm betonit

TIRANE- Kundersulm ndaj betonit, hapesira per aktivitete sportive dhe krijimin e sa më shumë mundësive per perfshirjen e te rinjve ne aktivitete te tilla. Me keto fjale iu eshte drejtuar kandidati i PD-se per bashkine e Tiranes, Lulzim Basha, te rinjve ne Diten e Hapur e Sportit.  I pranishem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama