Rezultate te kerkimit per termin: +Sportit

Meta: total 1000 / total_found 10075 / time 0.005 / keyword[0] sportit / docs[0] 10075 / hits[0] 14549 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018
  • 2019-04-01

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen tek grupet kriminale që, prej vitesh, veprojnë në këtë qytet. Ibrahim Bilali, 61-vjeçar, ishte drejtues i shoqatës 2 Prilli 1992, ndërsa vëllai i tij, Astriti 59-vjeçar, ishte kampion i gara

Shkodër/ Viktima  babai i ish-kampionit të boksit, pjesë e grupit Bajri (EMRAT)
  • 2019-03-30

Shkodër/ Viktima babai i ish-kampionit të boksit, pjesë e grupit Bajri (EMRAT)

Një nga viktimat e ngjarjes kriminale të ndodhur sot në lagjen e Zooteknikës në Shkodër është Astrit Bilali. Ai është babai i Asmer Bilalit, ish-kampionit të boksit me Vllazninë që u arrestua pak muaj më parë gjatë operacionit të FNSH në Shkodër për të goditur grupin kriminal Ba

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare
  • 2019-03-30

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare

Krahas shtimit dhe përmirësimit të terreneve sportive, në kryeqytet po i kushtohet një vëmendje e madhe promovimit të sportit tek të rinjtë. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës, organizuan Kids Athletics, në terrenet e reja sportive të shkollës Do

No Pic available
  • 2019-03-29

Familjes shqiptare i refuzohet azili, francezët apel: Mos i dëboni kampionët! (Video)

Televizioni France 3 i kushtoi një kronike te zgjeruar dy fëmijëve shqiptarë, motër e vëlla që premtojnë të ardhme të suksesshme në sportin e xhudos. Por për fat të keq, familja e tyre është e detyruar të largohet nga Franca pasi nuk u aprovua azili. Për qëndrimin e tyre në Franc

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema
  • 2019-03-27

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema

Lamtumirë legjendë! Klubi i Tiranës i dha lamtumirën e fundit Ali Memës, njeriut që arriti suksese të mëdha si futbollist dhe trajner me skuadrën e tij të zemrës. Në stadiumin Selman Stërmasi u zhvilluan homazhet në nder të legjendës bardheblu i cili u nda nga jeta një ditë më pa

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!
  • 2019-03-17

Portret i Merlin Monroe, biondja që dinte shumë!

Në botën në të cilën ajo jetoi, asnjë njeri me rëndësi nuk përdori emrat e vërtetë. Emrat që ata përdorën u sajuan për ta si veshje magjike. Por, ajo nuk ishte kurrë e sigurte për emrin e saj, kështu që edhe për standardet e kësaj bote të gënjeshtërt, ajo ishte një krijesë