Rezultate te kerkimit per termin: +Sputnik

Meta: total 144 / total_found 144 / time 0.000 / keyword[0] sputnik / docs[0] 144 / hits[0] 191 /
Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë
  • 2019-03-26

Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë

Dy avionë të ngarkuar me ushtarë rusë dhe me pajisje ushtarake u ulën në Venezuelë në fundjavë. Furnizimi është në vazhdën e bashkëpunimit midis dy kombeve. Ajo që dimë deri tani: dy avionë të aviacionit luftarak rus u ulën në Caracas të shtunën, sipas të dhënave të trafikut

ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?
  • 2019-03-25

ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?

Nga: Spartak NGJELA Shqipëtarët nga varfëria ekstreme që i ka pllakosur, janë në mbijetesë, kurse kryeministri i tyre sot, gjithë frikë, iu tha se “jeni duke gëzuar lumturinë që unë ua kam dhënë në gjashtë vjet qeverisje”. Por, një ditë më parë, Presidenti shqiptar i

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe
  • 2018-08-10

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe

Baza e re e NATO-s që do të nisë të ndërtohet brenda këtij viti në Shqipëri, ka shkaktuar shqetësim tek Rusia, e cila e cilëson pozitën e Aleancës në Ballkan si një kërcënim ushtarak për kufijtë e saj. Në një shkrim me titullin New NATO baze in AlbaniaThreatens Escalation of Grea

Nisën 18 shqiptarë me gomone në Angli, burg për bandën e trafikantëve
  • 2018-08-07

Nisën 18 shqiptarë me gomone në Angli, burg për bandën e trafikantëve

Gjashtë pjesëtarë të një bande trafikantësh të qenieve njerëzore janë dënuar me burg nga një gjykatë në Londër, pasi tentuan të trafikonin dhjetëra emigrantë shqiptarë për në Britani. Mbi këtë ngjarje të regjistruar në 28 maj të vitit 2016 ka shkruar edhe agjencia e lajmeve

Zjarr në një qendër tregtare në Moskë, 500 të evakuuar (Video)
  • 2018-06-27

Zjarr në një qendër tregtare në Moskë, 500 të evakuuar (Video)

Tarraca e qendrës tregtare Atrium, që ndodhet pranë stacionit hekurudhor Kursky të Moskës mori flakë këtë të mërkurë, raporton RT. Njerëzit e ndodhur në ndërtesë janë evakuuar, ndërsa flakët janë vendosur shpejt në kontroll nga zjarrfikësit. , , A post shared by (@m

No Pic available
  • 2018-03-18

Helmimi i agjentit, Çekia kundërshton Rusinë për prodhimin e agjentit nervor

Republika Çeke ka hedhur poshtë pretendimet e Rusisë se ishte një nga katër vendet që ka më shumë gjasa të prodhojë agjentin nervor Novichok, që u përdor për të helmuar Sergei Skripal dhe vajzën e tij. Ministri i Jashtëm çek Martin Stropniq tha se kjo ishte “tërësisht e paba

Rusia: SHBA-të të mos ndërhyjnë në zgjedhjet presidenciale
  • 2017-12-28

Rusia: SHBA-të të mos ndërhyjnë në zgjedhjet presidenciale

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova i hodhi poshtë të mërkurën kritikat e SHBA për ndalimin e liderit opozitar Aleksej Navalnij që të marrë pjesë në zgjedhjet presidenciale. Ajo tha se ato përbëjnë “ndërhyrje në zgjedhjet ruse”. “Kjo deklara