Rezultate te kerkimit per termin: +Srebrenica

Total: 219
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.355Z

Alepo është një tragjedi, por jo si Srebrenica

Politikanët dhe gazetarët pëlqejnë shumë të bëjnë krahasime mes një ngjarje dhe një tjetre por këto krahasime historike i shërbejnë pak qëllimit. Nga Marcus Tanner Alepo nuk duhet të bëhet një tjetër Srebrenicë! thotë Lord Paddy Ashdown, një politikan i lartë britanik i Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.060Z

Një rrëfim për mysafirët nga Srebrenica

Ishte viti 1992. Isha vetëm 11 vjeç, kur babai im mësimdhënës historie, kishte shkuar pas orarit të punës në muzeun e shkollës "Ibrahim Kelmendi", në Preshevë, për të rehatuar disa relikte arkeologjike. Papritmas oborri i shkollës ishte nxirë nga një valë njerëzish. Ishin boshnjak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.232Z

Gjakova është Srebrenica e Kosovës

Gjakova është Srebrenica e Kosovës dhe të thuhet se nuk kam ditur për viktimat që ka pasur ky qytet është ofenduese, ka thënë kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, pas deklaratës së ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jablanovic, se kinse ai nuk e paska pasur njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.801Z

Dodik: Srebrenica nuk ishte genocid

BEOGRAD- Kryeministri serb i Bosnjës, Millorad Dodik, ka thënë se populli kurrë nuk do ta pranoj se Srebrenica ishte genocid. Këtë deklaratë ai e bëri për të përditshmen beogradase, “Veçernje Novosti”.Masakra e Srebrenicës, ku janë vrarë afro 8 mijë mysliamnë të Bosnjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.162Z

BE: Srebrenica, krim që nuk mund të përsëritet

Masakra e Srebrenics sht nj vepr e rnd q nuk duhet t prsritet kurr. Deklarata vjen nga Bashkimi Evropian me rastin e 15-vjetorit t ksaj masakre. Prfaqsuesja e lart e BE-s, Catherine Ashton, dhe komisioneri pr Zgjerimin, Stefan Fule, than se Srebrenica sht kujtim i nj veprimi q nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.956Z

BE: Srebrenica krimqë nuk mund të përsëritet

BRUKSEL- Bashkimi Evropian deklaroi sot, me rastin e 15-vjetorit të masakrës së Srebrenicës, se një veprim i tillë nuk mund të përsëritet. Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Catherine Ashton dhe komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fule thanë se Srebrenica është "kujtim i një veprimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.674Z

KS i OKB-së sot pritet të votojë për rezolutën Srebrenica

Projektrezoluta e përgatitur nga Britania e Madhe me qëllim përkujtimin e boshnjakëve të masakruar në Srebrenicë nga serbët gjatë luftës në Bosnje pritet që të votohet gjatë seancës së sotme në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, raporton Anadolu Agency (AA). E në ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama