Rezultate te kerkimit per termin: +Strvitje

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] strvitje / docs[0] 28 / hits[0] 32 /
Rrezimi i avionit ne liqenin e Shkodres FA Pilotet ishin te trajnuar dhe certifikuar
  • 2016-06-19

Rrezimi i avionit ne liqenin e Shkodres FA Pilotet ishin te trajnuar dhe certifikuar

Tirane 19 qershor 2016 NOAal- Kur kane kaluar me se dy muaj nga vdekja e dy piloteve qe humben jeten nga rrezimi i helikopterit ne liqenin e Shkodres Forca Ajrore jep detaje mbi dy te ndjeretbr br Forca Ajrore e Republikes se Shqiperise sqaroi sot se dy pilotet qe humben jeten ne aksidentin tragji

Komunikimi i fundit para rrezimit te helikopterit ne liqenin e Shkodres
  • 2016-04-28

Komunikimi i fundit para rrezimit te helikopterit ne liqenin e Shkodres

Florian Delia Donald Hoxha Helikopteri i Forcave te Armatosura EC 145 qe u rrezua ne liqenin e Shkodres kishte mbajtur komunikime te vazhdueshme ne radio me kullen e kontrollit ne Rinasbr br Para se te rrezohej dy pilotet kishin komunikuar ne radio me Albcontrol duke i thene jem

Rrezimi i helikopterit autopsia zbardh shkakun e vdekjes se piloteve
  • 2016-04-12

Rrezimi i helikopterit autopsia zbardh shkakun e vdekjes se piloteve

br br br br Autopsia ka zbardhur tashme shkakun e vdekjes se piloteve ne aksidentin ajror kur helikopteri me te cilin ishin nisur per stervitjen rutine u rrezua ne liqenin e Shkodresbr br Dje Prokuroria administroi ne dosje edhe autopsine e dy viktimave te aksidentit ajrorbr br Dy ushtaraket

Babai i pilotit Nuk arrita dot ta martoja Donaldi e kishte enderr pilotimin
  • 2016-04-09

Babai i pilotit Nuk arrita dot ta martoja Donaldi e kishte enderr pilotimin

Vesel Hoxha babai i pilotit te rene ne detyre gjate nje stervitjeje rutine ushtarake nuk arriti dot te gezonte dasmen e te birit Mes dhimbje e lotesh ai pret e percjell te aferm e miq qe e ngushellojnebr br Ai ka mbaruar edhe vete Akademine Ushtarake dhe si oficer ne detyre e konsideronte te birin

Rrezimi i helikopterit i mbijetuari tregon castet e fundit dhe si shpetoi
  • 2016-04-08

Rrezimi i helikopterit i mbijetuari tregon castet e fundit dhe si shpetoi

Kur helikopteri ra ne liqen kam dale nga kabina dhe kam notuar per disa metra Drejt meje po vinte nje varke Pastaj mbaj mend vetem kur jam permendur ne spitalin e Shkodres dhe kam telefonuar familjenbr br Keshtu shprehet Gerald Baramuca i mbijetuari i tragjedise se ndodhur dy dite me pare ku nje h

Helikopteri i rrezuar do transportonte Ramen sot ne Kosove
  • 2016-04-07

Helikopteri i rrezuar do transportonte Ramen sot ne Kosove

Fakte te tjera jane bere publike sa i perket aksidentit ajror diten e djeshme ku humben jeten dy pilote dhe shpetoi nje ushtar i Forcave te Armatosura nga perplasja e helikopterit ushtarak ne liqenin e Shkodresbr br Dita shkruan sot duke iu referuar burimeve konfidenciale se helikopteri qe u perpl

Babai i pilotit Deliaj Mbylli jeten me nder cme thoshte per rrezimet mbi uje
  • 2016-04-07

Babai i pilotit Deliaj Mbylli jeten me nder cme thoshte per rrezimet mbi uje

Per here te fundit e pashe ne oren 715 kur e percolla nga shtepia dhe i urova rruge te mbare Por ai nuk u kthye me ne shtepi me preu krahet tregon mes lotesh Jahe Deliaj babai i pilotit Florjan Deliaj i cili mbeti i vrare gjate aksidentit te se merkures ku nje helikopter tip EC 145 me numer bordi 63