Rezultate te kerkimit per termin: +Stabilitet

Total: 6675
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.922Z

Buxheti nuk garanton stabilitet financiar

Nga Express më 26 mars 2011 në ora 17:47 Miratimi në parim i projektbuxhetit për vitin 2011 në formën siç e ka paraqitur Qeveria, është kritikuar nga partitë më të mëdha opozitare. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa tha se projekt buxheti nuk garanton stabilitet financiar. Kryetari i L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.234Z

Rehn: Bojkoti nuk siguron stabilitet politik

Pas zhvillimeve te fundit politike ne Shqiperi, Komisioni Europian reagon duke bere thirrje per pjekuri e stabilitet politik ne vend. Kete qendrim dha per Top Channel komisioneri Olli Rehn i pyetur mbi protesten 3 ditore te opozites dhe deklaratat per zgjedhje te parakohshme nese nuk rih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.440Z

Naco: Vendi ka stabilitet politik e ekonomik

Deputeti i LSI-së, Nasip Naco ka bërë një përmbledhje të rezultateve të qeverisë dhe ka komentuar aleancën me Partinë Demokratike. “Pranuam të bënim koalicion me PD-në për të patur një stabilitet ekonomik, politik dhe per t’i shërbyer zhvillimit të vendit. Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.885Z

Thaci: Pavaresia siguron stabilitet dhe progres

Me shpalljen e pavaresise per Kosoven do te kete vetem stabilitet dhe progres. Kete e deklaroi dje, per ATSH-ne, Kryeministri Hashim Thaci, pas nje takimi, me shefin e UNMIK-ut, Joachim Ruecker dhe komandantin e KFOR-it, gjeneralin Xavier de Marnhac.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.793Z

Jeremic: Zgjedhjet në veri, stabilitet

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic ka deklaruar se zgjedhjet serbe të zhvilluara në veri të Kosovës do të sjellin stabilitet. “Jam shumë i kënaqur që zgjedhjet u zhvilluan në përputhje me ligjin dhe Kushtetutën dhe besoj se ato do të stabilizojnë territorin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.350Z

Paloka: Ndryshimet kushtetuese do të sjellin stabilitet politik

Debati i një dite më parë në grupin parlamentar të PD-së për sistemin e ri zgjedhor, është vlerësuar dje si zhvillim pozitiv nga deputetët Edi Paloka dhe Ferdinand Xhaferri. "Debatet në PD duhen parë nën dritën e demokracisë brenda kësaj partie", është shprehur Paloka. Duke sqarua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.638Z

Sejdiu: Kosova ka sjellë stabilitet në rajon

Presidenti, fjalim në San Francisko Pavarësia e Kosovës i ka sjellë paqe dhe stabilitet rajonit, theksoi Presidenti Fatmir Sejdiu në ligjëratën para anëtarëve të "World Affairs Council" në San Francisko. "Gjatë dy viteve si shtet i pavarur dhe sovran, Republika e Kosovës ka shënuar su

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama