Rezultate te kerkimit per termin: +Stabilizim +Asociimit

Meta: total 1000 / total_found 3788 / time 0.002 / keyword[0] stabilizim / docs[0] 6711 / hits[0] 9250 / keyword[1] asociimit / docs[1] 4082 / hits[1] 5499 /
No Pic available
  • 2017-05-03

Mogherini dhe Hahn kërkojnë demarkacionin para liberalizimit të vizave

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar të martën në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Në fokus të këtyre dy takimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave për Kosov

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?
  • 2017-04-27

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?

“Dua të shpreh dëshpërimin tim, madje edhe zemërimin, me deklaratat e disa liderëve në rajon. Mesazhet e tilla mund të kuptohen si përzierje në punët e brendshme të vendeve të tjera dhe kanë për synim ndryshimin e kufijve, që nuk është e pranueshme”, theksoi Johannes Hah

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM ZHANTAZHE NDAJ BE?
  • 2017-04-26

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM ZHANTAZHE NDAJ BE?

“Dua të shpreh dëshpërimin tim, madje edhe zemërimin, me deklaratat e disa liderëve në rajon. Mesazhet e tilla mund të kuptohen si përzierje në punët e brendshme të vendeve të tjera dhe kanë për synim ndryshimin e kufijve, që nuk është e pranueshme”, theksoi Johannes Hah

Shqipëria, marrëveshje për ekstradimet me Britaninë dhe Irlandën e Veriut
  • 2017-04-05

Shqipëria, marrëveshje për ekstradimet me Britaninë dhe Irlandën e Veriut

Qeveria shqiptare ka nënshkruar një marrëveshje me qeverinë e Britanisë së Madhe dhe të Irlandës së Veriut për ekstradimin e shtetasve shqiptarë. Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili priti në një takim zyrtar Ministrin e Shtetit për Sigurinë në Britaninë e Madhe Ben Wallace. Në p

No Pic available
  • 2017-04-05

Tani ekstradime edhe nga Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda e Veriut

Ministri i Drejtësisë z. Petrit Vasili ka pritur në një takim zyrtar Ministrin e Shtetit për Sigurinë në Britaninë e Madhe z. Ben Wallace. Qëllimi i kësaj vizite lidhet me nënshkrimin e Marrëveshjes së Ekstradimit ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bas

Marrëveshje për ekstradimet me Britaninë dhe Irlandën e Veriut
  • 2017-04-05

Marrëveshje për ekstradimet me Britaninë dhe Irlandën e Veriut

Qeveria shqiptare ka nënshkruar një marrëveshje me qeverinë e Britanisë së Madhe dhe të Irlandës së Veriut për ekstradimin e shtetasve shqiptarë. Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili priti në një takim zyrtar Ministrin e Shtetit për Sigurinë në Britaninë e Madhe Ben Wallace. Në p

No Pic available
  • 2017-03-18

Mustafa shuplakë Thaçit: Ska ushtri pa Amerikë

Themelimi i Ushtrisë së Kosovës ka përçarë Qeverinë e Kosovës. Kryeministri, Isa Mustafa, ka dalë kundër nismës së Presidentit Hashim Thaçi për transformimin e FSK-së në Ushtri nëpërmjet ndryshimeve ligjore. Sipas Mustafës nuk do të ketë formim të Ushtrisë pa u koordinuar me A