Rezultate te kerkimit per termin: +Stabilizim +Asociimit

Meta: total 1000 / total_found 3836 / time 0.002 / keyword[0] stabilizim / docs[0] 6775 / hits[0] 9339 / keyword[1] asociimit / docs[1] 4133 / hits[1] 5571 /
Po turpërojmë veten! Ruçi, Majko si, ish-ministri del hapur kundër Ramës
  • 2019-04-03

Po turpërojmë veten! Ruçi, Majko si, ish-ministri del hapur kundër Ramës

Dialog për të zgjidhur krizën! Ishte kjo kryefjala në fjalimin e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati ditën e sotme në Parlament, në një kohë që ish-opozita protestonte jashtë duke u konfrontuar me policinë. Por për çudi, ndryshe nga gjithë të tjerët në PS, Bushati ishte obje

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!
  • 2019-03-05

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!

Prej kohësh kriza politike që ka mbërthyer Shqipërinë, është reflektuar edhe në Bruksel, nga aty ku vijnë thuajse çdo ditë mesazhe për bashkëpunim në emër të interesit kombëtar dhe vazhdim të reformave. Duket se Brukseli e ka të qartë se nuk do të ketë qeveri tranzitore apo zgj

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

Pollo publikon dokumentin: Shqipëria ska progres drejt BE-së
  • 2018-11-15

Pollo publikon dokumentin: Shqipëria ska progres drejt BE-së

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, publikon konkluzionet e Këshillit të Stabilizim Asociimit dhe sipas tij nuk ka progres për negociatat me Bashkimin Europian. Ai thotë se kush pretendon se dje në Bruksel, në Këshillin e Stabilizim Asocimit qeveria Rama mori lavdërimin e radh

No Pic available
  • 2018-11-11

Anëtarësimi në BE, nis screening për drejtësinë dhe luftën ndaj krimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka ftuar subjektet e interesuara për të paraqitur komentet e tyre, mbi projektvendimin e Qeverisë për krijimin dhe funksionimin e strukturës shtetërore, përgjegjëse për zhvillimin e negociatave të anëtarësimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Eu

Balla: Opozita ti japë fund bojkotit. E turpshme ajo që ndodhi në PE
  • 2018-10-17

Balla: Opozita ti japë fund bojkotit. E turpshme ajo që ndodhi në PE

Duke e cilësuar të turpshme atë çfarë ndodhi mes tij dhe Pollos në takimin në Bruksel në Parlamentin Europian, ku ky i funti braktisi takimin, Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulnt Balla tha se opozita duhet ti japë fund procesit të bojkotit. Nëpërmjet një deklarate për mediat,

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!
  • 2018-10-15

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!

Sherret dhe incidentet e politikës shqiptare, janë transferuar këtë herë në zemër të Europës, në Bruksel. Pas akuzave për lidhje me krimin dhe trafikantë të drogës, opozita e ka çuar deri në kryeqytetin belg denoncimin ndaj kreut të grupit parlamentar socialist. Teksa ditën e sotm