Rezultate te kerkimit per termin: +Stabilizim +Asocimit

Meta: total 1000 / total_found 1910 / time 0.001 / keyword[0] stabilizim / docs[0] 6711 / hits[0] 9250 / keyword[1] asocimit / docs[1] 2082 / hits[1] 2687 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Eurodeputetja italiane tregon pse pati pjesmarrje të ulët në zgjedhje

“Për Shqipërinë ka qënë një ditë demokracie, që u zhvillua në një klimë pozitive në krahasim me çka ndodhte në të kaluarën”. Kështu ka deklaruar për agjensinë italiane të informacionit Ansa, eurodeputetja Elly Schlein, zëvëndës kryetarja e delegacionit të PE

No Pic available
  • 2017-06-20

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një çështje e interpretimit të vet vullnetit të qytetarëve tanë, ka thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë. Të njëjtën k

No Pic available
  • 2017-05-05

Prishtina: Dialogu me Serbinë të futet në fazën përmbyllëse

Zyrtarë të lartë në Qeverinë e Kosovës thonë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duhet të rifillojë dhe të përgatitet për fazën përmbyllëse të tij që, siç thonë, do të nënkuptonte njohjen reciproke ndërmjet dy shteteve. Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Ed

No Pic available
  • 2017-05-03

Mogherini dhe Hahn kërkojnë demarkacionin para liberalizimit të vizave

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar të martën në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn. Në fokus të këtyre dy takimeve ishte çështja e liberalizimit të vizave për Kosov

No Pic available
  • 2017-04-30

Analistët: Të ridefinohet dialogu Kosovë-Serbi, përpara se të vazhdojë

Njohësit e çështjeve ndërkombëtare dhe analistët politikë, konsiderojnë se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i ndërprerë me anë të një rezolute të Kuvendit të Kosovës deri në lirimin e Ramush Haradinajt nga gjykata franceze, duhet të vazhdojë. Autoritetet e Kosovës

No Pic available
  • 2017-04-04

FH: Shqipëria në vendnumërim, Kosova përparim të lehtë në demokraci

Organizata për të drejtat e njeriut me seli në Shtetet e Bashkuara, Fredoom House, vlerëson se Kosova ka shënuar përparim të lehtë, ndërsa Shqipëria nuk ka shënuar ndonjë ndryshim në shkallën e demokracisë që nga viti i kaluar. Këto vlerësime janë pjesë e projektit “Vendet

Tri zonjat e hekurta që do bëjnë vettingun për gjyqtarët e prokurorët
  • 2017-04-01

Tri zonjat e hekurta që do bëjnë vettingun për gjyqtarët e prokurorët

Mes emrave që do kalojnë në sitë prokurorët dhe gjyqtarët e vendit bie në sy ai i ish-kryeprokurores Ina Rama, ish-kryetares së Gjykatës së Lartë, Shpresa Beçaj si dhe ai i Sekretares së Përgjithshme të Kuvendit, Albana Shtylla. Ishte Avokati i Popullit, Igli Totozani ai që publikoi