Rezultate te kerkimit per termin: +Stabilizim +Asocimit

Total: 1909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.682Z

Perfundon Komiteti i Stabilizim-Asocimit

brbrTensioni gjate mbledhjes se Komitetit Nderparlamentar te Stabilizim Asocimit Shqiperi-BE u reflektua edhe ne konferencen e dy bashkekryetareve Ne sallen ku mungonin perfaqesuesit e opozites eurodeputetja Monica Macovei dhe deputeti socialit Taulant Balla folen per nje deklarate te perbashket te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.679Z

BE-Shqipëri, sot Këshilli i Stabilizim Asocimit

Në Bruksel mblidhet sot Këshilli i 2-të i Stabilizim Asocimit BE-Shqipëri, nga ku pritet të publikohet edhe qëndrimi i 27 vendeve anëtare të Unionit ndaj vendit tonë. Burimet bëjën të ditur se bëhet fjalë për një dokument 15 faqesh ku padyshim vendin kryesor do ta zërë shqetës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.203Z

Kosova sot nënshkruan Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit

Kosova dhe Bashkimi Evropian të martën në Strazburg pritet ta nënshkruajnë Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit (MSA) për të cilën kanë filluar negociatat plot dy vjet më parë dhe atëherë u tha se në këtë proces do të negociohet në katër terrene, tregti, politikë, politika të ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.203Z

Nënshkruhet Marrëveshja e Stabilizim-Asocimit (MSA)

Marrëveshja e Stabilizim-Asocimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian është nënshkruar të martën në Strasburg, nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, njëherësh zëvendëspreside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.543Z

Njoftim për nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit

Marrëveshja e Stabilizim-Asocimit midis Shqipërisë dhe Bashkimit Europian do të nënshkruhet më 12 qershor 2006 në Luksemburg. Delegacioni zyrtar i Shqipërisë në këtë ceremoni do të kryesohet nga Kryeministri Berisha dhe do të përbëhet nga përfaqësues të qeverisë dhe të Kuvendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.966Z

Konferencë për efektet e Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare, në bashkëpunim me Institutin për Politika Zhvillimore, organizon të premten në Prishtinë konferencën me temën "Marrëveshja e Stabilizim-Asocimit, cilat janë efektet dhe sa jemi të përgatitur". Në këtë konferencë, pos drejtuesve të OEGJK-së, do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.811Z

Komiteti i Stabilizim-Asocimit, Kaçin: Statusi i rëndësishëm për Shqipërinë, por jo gjithçka

Në Strasburg po zhvillohet takimi dyditor i Komitetit të Shtatë Ndërparlamentar të Stabilizim-Asocimit me Shqipërinë. Në fjalën e tij numri dy i delegacionit të PE për Europën Juglindore, Jelko Kaçin theksoi se marrja e statusit kandidat është i rëndësishëm për Shqipërinë, po jo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama