Rezultate te kerkimit per termin: +Stacioni

Meta: total 1000 / total_found 4870 / time 0.002 / keyword[0] stacioni / docs[0] 4870 / hits[0] 6076 /
Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?
  • 2019-04-10

Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Admir Murataj dhe polici nga Fushë-Kruja, Florin Merlika, të cilit i kishte “vjedhur” pamjen e jashtme me maskën prej tullaci që kishte vendosur gjatë grabitjes Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit Nënë Tereza, pas super-grabitjes së 10 milionë

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

Top Story/ Kryefamiljari nga Elbasani: Isha punonjës policie, më liruan nga detyra padrejtësisht
  • 2019-03-20

Top Story/ Kryefamiljari nga Elbasani: Isha punonjës policie, më liruan nga detyra padrejtësisht

Furgoni me protestues nga Elbasani i shoqëruar nga grupi i xhirimit i Top Story, gjatë rrugës në kryqëzimin e Bradasheshit automjetet me protestues ndalohen nga policia e shtetit për kontroll. Askush nuk bën përjashtim. Aty është edhe policia tatimore. Ndërsa furgoni futet në autostradë

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh
  • 2019-03-18

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh

Njëzet e katër vjet më parë një shqiptar u dënua për dokumente false me 8 muaj burg. Por 62-vjeçari. i lindur në Shqipëri nuk dinte asgjë për dënimin deri në verën e viti 2017, kur ai filloi procedurat për të kërkuar nënshtetësinë italiane. Cuman Beleraj, i lirua tashmë nga aku

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)
  • 2019-03-12

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)

NASA po përgatitet të kthejë astronautët e saj në Hënë brenda dhjetë vjetësh: lander dhe robot do të udhëheqin rrugën. Kreu i agjencisë amerikane të hapësirës, Jim Bridenstine, e njoftoi këtë në një konferencë për shtyp në Qendrën Hapësinore Kennedy, me titull “Moon2Ma

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)
  • 2019-02-27

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)

Një qytet i këndshëm, i pasur dhe dinamik, i rrethuar nga parqe natyrore madhështore Edhe pse ikona historike e shkatërrimit të shkaktuar nga bombat atomike mbetet në imagjinatën kolektive, Nagasaki është sot një qytet i këndshëm dhe interesant, një perlë që ia vlen të zbulohet, gji

PO NDODH/ Shembet hotel Miniri tek Sheshi Skënderbej (VIDEO)
  • 2019-02-24

PO NDODH/ Shembet hotel Miniri tek Sheshi Skënderbej (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e djeshme nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, në sheshin Skënderbej ka nisur puna për shembjen e hotel Minirit. Godina në fjalë ndodhet në krah të Pallati të Kulturës. Mjetet e rënda të Bashkisë kanë filluar shembjen e objektit, të cilin