Rezultate te kerkimit per termin: +Stadiume

Meta: total 1000 / total_found 1334 / time 0.000 / keyword[0] stadiume / docs[0] 1334 / hits[0] 1613 /
No Pic available
  • 2019-03-12

FIFA publikon projektin për Botërorin e vitit 2022

Botërori i vitit 2022, i cili do të zhvillohet në Katar, premton për shumë risi, por sigurisht detaji që do të bënte diferencën, është pikërisht integrimi hipotetik i 48 skuadrave pjesëmarrëse. Alternativa e zgjerimit po kthehet në një diskurs gjithnjë e më të artikuluar dhe tashm

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë
  • 2019-03-11

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra deri në dënim me burg për të gjithë ata që ushtrojnë dhunë në stadiume. Gjatë një takimi mes FSHF-së dhe qeverisë shqiptare me temë: Siguri-Reformim-Modernizim, ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues nga Ministria e Sportit, d

Dhuna në stadiume, takim Rama-Duka në Kryeministri
  • 2019-03-08

Dhuna në stadiume, takim Rama-Duka në Kryeministri

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me kryeministrin Edi Rama, ku natyrisht zhvillimet më të fundit në futbollin shqiptar, kanë qenë në qendër të vëmendjes. Nga sa mësohet, Duka ka vënë në dijeni kryeministrin për situat

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë
  • 2019-03-07

Anulohen ndeshjet e kampionateve për këtë fundjavë

Pasi njoftoi të gjithë klubet e futbollit për moszhvillimin e ndeshjeve të fundjavës në të gjitha kategoritë, Federata Shqiptare e Futbollit doli me një qëndrim zyrtar në mbështetje të vendimit të Shoqatës së Arbitrave për bojkotin e kampionatin, si reagim për dhunën e ushtruar ng

Dhuna/ Paralizohet pa afat futbolli në Shqipëri, arbitrat: Skthehemi në fushë!
  • 2019-03-06

Dhuna/ Paralizohet pa afat futbolli në Shqipëri, arbitrat: Skthehemi në fushë!

Arbitrat bojkotojnë kampionatin. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Shoqata  Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar njofton se ka vendosur të bojkotojë ndeshjet e futbollit në nivel kombëtar. Kjo do të ndodhë deri në momentin që të ndihen të sigurt dhe Policia e Shtetit të kthe

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!
  • 2019-03-04

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!

Episodet e dhunës në sfidën e Superligës, Kamza-Laçi duket se kanë ndezur një betejë të ashpër midis FSHF-së dhe Policisë së Shtetit. Paraditen e sotme shtëpia e futbollit shqiptar reagoi zyrtarisht duke bërë me faj Uniformat Blu për mos reagim në këtë incident dhe sekretari i P

No Pic available
  • 2019-01-26

Lazio-Juve, gladiatori Ronaldo ezauron Olimpicon

Cristiano Ronaldo bën që turmat ta ndjekin. Magjia e tij është ngjitëse, madje gjithëpërfshirëse. Tifoz ose jo, çdokush do të kishte dëshirë që të pakën një herë në jetë të ndiqte live një ndeshje ku luan ai, fenomeni 33- vjeçar, apo për shumë, më i miri në botë. Siguris