Rezultate te kerkimit per termin: +Stairway

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.274Z

“Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.223Z

Sondazh, “Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Grupi Led Zeppelin akuzohet se ka vjedhur melodinë e Stairway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Anëtarët e rok grupit Led Zeppelin janë paraqitur në dhomën e gjyqit për ta mohuar se kanë vjedhur këngën e tyre hit të vitit 1971, shkruan BCC. Kit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Led Zeppelin vazhdon të përballet në seanca gjyqësore për Straitway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Në seancën e radhës anëtari i grupit Led Zeppelin, Robert Plant, ka thënë lidhur me mosmarrëveshjen për të drejtën e autorit në këngën "Stairway

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.504Z

Pamje mahnitëse nga Kina

Plot ngjyra dhe forma mahnitëse shfaqen brezaret, fushat por edhe lumenjtë në Kinë, që kur i sheh sikur të hipnotizojnë. Fotografitë interesante u bënë nga fotografi amator Zhang Ning, 51 vjeç, gjatë udhëtimeve të tij nëpër Kinë. “Unë jam shumë me fat që vendi im Kina ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.722Z

Meditim/ Faleminderit Manzarek qëndriçove terrin tonë shqiptar

TIRANE - Vdekja e Mazarekut i risolli brezit tim memorien e krejt asaj kohe kur dëgjimi i muzikës së Doors-ave ishte një herezi e vërtetë. Rëndom në Tiranën e fillim-viteve '80 kishim lajme për dënime që vinin nga të interpretuarit e muzikës italiane dhe kjo na e shtonte emocionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.890Z

Australi, të ndjerët përcillen nën ritmin rrok

SIDNEY- Ekranë të mëdhenj dhe muzikë rrok. Nuk janë shenja të një feste, por kërkesat për një numër gjithmonë në rritje për funeralet, në një nga varrezat më të mëdha australiane. Centennial Park Cemetery Authority që administron varrezën më të madhe në Australi, konfirmon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama