Rezultate te kerkimit per termin: +Stamboll

Meta: total 1000 / total_found 5320 / time 0.002 / keyword[0] stamboll / docs[0] 5320 / hits[0] 7660 /
Stamboll, parada LGBT, policia qëllon me plumba gome mbi manifestuesit
  • 2017-06-26

Stamboll, parada LGBT, policia qëllon me plumba gome mbi manifestuesit

Policia turke qëlloi me plumba gome ndaj aktivistëve LGBT në Stamboll, e gatshme për të ndaluar paradën e homoseksualëve. Demonstruesve u është mohuar parada në sheshin Taksim. Sipas disa mediave turke, të paktën 9 njerëz kanë përfunduar në pranga. Sipas burimeve të tjera, protestu

No Pic available
  • 2017-06-24

Turqia ndalon marshin e komunitetit LGBT për arsye të sigurisë

Zyra e guvernatorit të Stambollit ka ndaluar një marsh të planifikuar nga komuniteti LGBT në këtë qytet. Kjo zyrë ka bërë të ditur se parada është ndaluar për shkak të sigurisë së pjesëmarrësve, turistëve, dhe rendit publik. Aktivistët turq të këtij komuniteti patën njoftuar p

Heq dorë përfundimisht nga kinemaja, aktorja e njohur shokon me deklaratën e fundit
  • 2017-06-18

Heq dorë përfundimisht nga kinemaja, aktorja e njohur shokon me deklaratën e fundit

Kohët e fundit, aktorja e njohur turke, Nebahat Çehre, nuk kishte pranuar të bëhej pjesë e projekteve të reja, megjithë kërkesat që ka pasur nga producentë të ndryshëm. Arsyeja e këtij refuzimi për aktoren e njohur për rolin e Firdevsit në Dashuri e ndaluar ka qenë dorëheqja nga ki

Ndryshon ngjyra e Bosforit. Banorët alarmohen!
  • 2017-06-16

Ndryshon ngjyra e Bosforit. Banorët alarmohen!

Ngushtica e Bosforit që ndan Kontinentin e Evropës me Azinë, ka pësuar një ndryshim të papritur të ngjyrës në Stamboll të Turqisë, duke transformuar ujërat e tij blu të thellë në një jeshil në blu. Ndryshimi shkaktoi alarm midis banorëve, të cilët spekuluan se ka ndodhur për shk

No Pic available
  • 2017-06-14

Prokuroria: Grupi me Lavdërim Muhaxherin planifikuan sulmin në Shqipëri-Izrael

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur akuzën kundër 9 personave të akuzuar për terrorizëm. Sipas Prokurorisë së Kosovës, të akuzuarit janë shtetasit me iniciale V.I., B.I., L.V., F.G., K.P., A.A., L.G., L.M. dhe B.P, ndërkohë që 4 prej tyre, përkatësisht V.I., B.I., L.V. dhe F.G.,

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

No Pic available
  • 2017-06-12

Këtë herë menduam se do të vdisnim

Pas Greqisë, një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Egjeut në Turqinë Perëndimore dhe ishullin grek të Lesbos. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Stamboll dhe në Athinë. Epiqendra e tërmetit me magnitutë 6.3, ishte rreth 5 km në jug të qytetit greke Plomarit në jug të Lesbos.