Rezultate te kerkimit per termin: +Stambollit

Meta: total 1000 / total_found 2798 / time 0.001 / keyword[0] stambollit / docs[0] 2798 / hits[0] 3955 /
Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)
  • 2019-04-08

Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)

#td_uid_1_5cab981d09170 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/4707-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5cab9

Turqia hap aeroportin gjigand, investim prej 8 miliardë dollarësh
  • 2019-04-05

Turqia hap aeroportin gjigand, investim prej 8 miliardë dollarësh

Pas tre alarmeve false për përurimin e tij, këtë javë Turqia do të hapë plotësisht aeroportin e ri gjigand në Stamboll. Transferimi nga Aeroporti Ndërkombëtar Ataturk, në eroportin e ri të Stambollit, i cili kap vlerën e 8 miliardë dollarëve, ka nisur në orët e para të mëngjesit

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

Zemërim dhe indinjatë në Greqi, Erdogan kthen tempullin e krishterë në xhami
  • 2019-03-26

Zemërim dhe indinjatë në Greqi, Erdogan kthen tempullin e krishterë në xhami

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan bëri me dije se Hagia Sophia e Stambollit, një katedrale e epokës bizantine që tani shërben si muze, mund të rikthehet në xhami. Ai i bëri komentet gjatë një interviste televizive, në prag të zgjedhjeve lokale të 31 marsit. Themeluesi laik i Turqisë

Zbuloni kush janë 10 aeroportet më të mira në botë (Foto)
  • 2019-03-22

Zbuloni kush janë 10 aeroportet më të mira në botë (Foto)

Aeroporti më i mirë në botë për 2019, sipas rishikimeve të përdoruesve të eDreams, është Changi i Singaporit, përpara Brisbane në Australi dhe Zyrih Udhëtimi me aeroplan është bërë një praktikë e zakonshme për shumë prej nesh, deri në atë pikë sa për disa është sikur të m

No Pic available
  • 2019-03-09

Kush është kuratorja që po koncepton linjën muzeale të Galerisë së Arteve?

Kthimi i Galerisë së Arteve në një muze arti, ka qenë një sfidë e hershme e drejtuesve të këtij institucioni ndër vite. Tashmë Galeria ia ka besuar kurimin e linjës muzeale Nataa Ili-it. Së fundmi ajo është angazhuar edhe si drejtuese e Kunsthalle Wien së bashku me anëtaret e tjera

Erdogan prezanton projektin gjigand në Stamboll: Tunel trekatësh, më i madhi në botë
  • 2019-03-06

Erdogan prezanton projektin gjigand në Stamboll: Tunel trekatësh, më i madhi në botë

Turqia do të ketë tunelin më të madh në botë. Kjo është bërë e ditur nga president turk Rexhep Taip Erdogan, i cili njoftoi se kanë filluar hulumtimet në terren në lidhje me ndërtimin e Tunelit të Madh të Stambollit. “Rreth 75.000 pasagjerë do të udhëtojnë çdo orë në he

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama