Rezultate te kerkimit per termin: +Standardet

Meta: total 1000 / total_found 21312 / time 0.010 / keyword[0] standardet / docs[0] 21312 / hits[0] 27558 /
Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë
  • 2017-06-25

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë

Shqipëria voton në zgjedhje, që nga diplomatët e huaj shihen si gur kilometrik në rrugën e saj drejt BE-së, e këtë frymë reflektojnë edhe shumica e artikujve të shtypit të huaj kushtuar votimeve të kësaj të diele për Parlamentin e ri. Vëmendja dhe interesi ndaj këtyre zgjedhjeve

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-20

Thaçi: Ushtria do të jetë në përputhje me standardet e NATO-s

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takim ministren sllovene të Mbrojtjes, Andreja Katiç. Në njoftimin e Presidencës për media thuhet se Thaçi e falënderoi ministren Katiç për përkrahjen e vazhdueshme të Sllovenisë, ndërsa shprehu gatishmërinë që “bashkëpunimi

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera
  • 2017-06-19

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera

Partia Socialiste thellon rezultatin në qarkun e Vlorës krahasuar me zgjedhjet e mbajtuara katër vite më parë. Në sondazhin e publikuar nga Ora News dhe IPR Marketing 56% e votuesve i kanë dhënë besimin PS, duke rrëmbyer 8 mandate deputetësh. Kujtojmë që kryeministri Rama garon i 6 në

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1
  • 2017-06-19

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1

Partitë shënojnë rritje të elektoratit në qarkun e Korçës me 11 mandate deputetësh,  krahasuar me zgjedhjet e 2013. Sipas sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, nëse korçarët do të votonin sot, PS do të merrte 47% të votave ose 6 mandate deputetësh, nga 43.5% të votave në 20

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë
  • 2017-06-19

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë

Në Tonight Ilva Tare po publikohen rezultatet e sondazhit IV te IPR Marketing dhe Ora News. Deri tani jane publikuar rezultatet e sondazhit ne qarkun e Vlorës, Tiranës dhe Korçës. Me pas do te prezantohet rezultati kombetar. Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA Në be