Rezultate te kerkimit per termin: +Standardi

Total: 3905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.844Z

Konsensusi dhe standardi Zaganjori

ARTAN HOXHA 1. Të martën në darkë, seria e takimeve politike të nivelit më të lartë prodhoi kandidatin për President. Xhezair Zaganjori, gjykatës në Gjykatën Kushtetuese prej vitit 2003, u përzgjodh nga tryeza e kryetarëve të partive të maxhorancës. Emri i kandidatit qarkulloi rrufe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.339Z

Standardi i bashkisë për transparencën e qeverisjes

Share Ka tri ditë që të përditshmet kanë dhënë lajmin se Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e rreth-rrotullimit (kulaç, i thonë në zonën Fier-Vlorë) në rrugën e Durrësit që të nxjerr në superstradë, pranë doganës, aty ku nis Unaza e re që të çon tek pallati me shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.528Z

Standardi Rishikim dhe mirembajtje

Pamja e sotme e mjerueshme e aktualizimit publik te standardit nuk mund te perdoret si argument ne mbeshtetje te ketij rishikimi por si laborator per te analizuar shmangiet nga norma dhe identifikuar pikat e dobeta te standardit ose ato struktura qe jane tronditur Here pas here degjon zera te te g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Standardi Basha

Dy dit m par Kuvendi i Shqipris votoi pro heqjes s imunitetit t Ministrit t Jahtm Lulzim Basha duke i hapur rrug hetimit nga Prokuroria e Prgjithshme n lidhje me procedurat e rrugs Durrs-Morin. Votimi gati n unanimitet vendosi padyshim nj standard t ri n politikn shqiptare. Asnj parti politike m pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.766Z

Seit Mancaku: Standardi nuk duhet të preket

Gazeta ShqipKëshilli Ndërakademik i Gjuhës Shqipe mblidhet sot për të diskutuar mbi zhvillimin e gjuhës gjatë këtyre viteve Drejtshkrimi nuk është vetëm një çështje shkencore, por edhe një problem i rëndësishëm shoqëror, sepse është shprehje e drejtpërdrejtë e njësimit të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.891Z

Standardi i arit: a mund të rikthehet në SHBA?

Gazeta ShqipPër shumë vite, thirrjet për një rikthim të standardit të arit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e vendosën kongresmenin Ron Paul në sferën e ekonomistëve eksentristë dhe libertarianë. Por këtë javë, Partia Republikane ra dakord që të ngrihet një komision, i cili do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.343Z

AKU: Kafshët theren jashtë çdo lloj standardi

Rrogozhinë  AKU ka zhvilluar një aksion në tregun e Rrogozhinës, ku ka sekuestruar një sërë produktesh që tregtoheshin jashtë çdo lloj standardi. Bllokohen 77 kg mish, 5 kg sallam, kofsha pule 13 kg etj., një sasi qoftesh e vezësh. Kafshët theren jashtë çdo standardi, pa thertore e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama