Rezultate te kerkimit per termin: +Star

Meta: total 1000 / total_found 2218 / time 0.001 / keyword[0] star / docs[0] 2218 / hits[0] 3048 /
Vdekja e shqiptarit në Selanik, mjekët: Sia shkaktoi grushti i të birit, por
  • 2019-02-18

Vdekja e shqiptarit në Selanik, mjekët: Sia shkaktoi grushti i të birit, por

Një vdekje në një familje shqiptare në Selanik, që fillimisht u dyshua se ishte krim në familje, rezulton të mos jetë e tillë sipas mjekëve që kryen ekspertizën ligjore të trupit të 48-vjeçarit që ndërroi jetë. Është e vërtetë se shqiptari ndërroi jetë pas përleshjes fizike

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes
  • 2019-02-16

MIE, kontratë për HEC-in e Shushicës një vit para lejes

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë jep me koncension ndërtimin e 4 HEC-eve në kaskadën e lumit Shushicë, një vit para se të kërkojë leje tek Agjencia e Menaxhimit të Ujërave, ish-KKU. Kërkesa nga Ministria është bërë para dy muajsh, ndërsa agjencia nuk ia ka miratuar lejen

Dëmtohet Eros Grezda, sulmuesi ecën me paterica (Foto)
  • 2019-01-11

Dëmtohet Eros Grezda, sulmuesi ecën me paterica (Foto)

Nuk ka qetësi për Eros Grezdën, përveç problemeve në lojë që po ndesh me Rangers, tani ka ardhur edhe një dëmtim që duket se do e mbajë larg fushave në një moment kur Gerrard ka nevojë për të. Sulmuesi kuqezi është dëmtuar në Tenerife të Spanjës, aty ku skuadra skoceze po krye

Presidenti Poroshenko: Ukraina është nën kërcënimin e luftës me Rusinë
  • 2018-11-28

Presidenti Poroshenko: Ukraina është nën kërcënimin e luftës me Rusinë

Presidenti ukrainas Petro Poroshenko paralajmëroi të martën për kërcënimin që i kanoset dhe tha se Rusia  ka rritur ndjeshëm praninë e saj ushtarake në kufirin e tyre të përbashkët dhe se tensionet po përshkallëzohen mes dy vendeve. “Unë nuk dua që dikush të mendojë se kjo

No Pic available
  • 2018-11-25

Dashuria shkatërruese e Whitmanit

I dashur Pete! Kam qenë shumë i sëmurë tri ditët e fundit, nuk e di si mund ta përshkruaj më mirë gjëndjen time, kjo më ka bërë të ndjehem i dobët dhe i trishtë. Por, kam menduar për ty i dashur, gjithë kohës. Të shtunën e 21 gushtit 1869, poeti i njohur Walt WËhitman do të shk

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)
  • 2018-11-21

Vrasja e John Kennedy, eksperti: Presidentin e vrau Kumbari i mafias (EMRI)

Kanë kaluar 55 vite nga 22 nëntori i 1963, kur Presidenti amerikan John F. Kennedy u qëllua për vdekje nga Lee Harvey Oswald, teka ishte duke hipur në një autokolonë presidenciale në Dealey Plaza, Dallas. Ish anëtari i marinës amerikane Lee Harvey Oswald u akuzua për vrasjen e Kennedy dhe

Edon Guraziu, dizajni shqiptar në top listën e Hollivudit (FOTO)
  • 2018-11-11

Edon Guraziu, dizajni shqiptar në top listën e Hollivudit (FOTO)

“Vetëm 20 vjeç, puna e Edon Guraziut e ka frymëzuar dhe e ka influencuar botën e dizajnit konceptual, dhe ai vetëm sa ka filluar!” Kështu shkruan Will Gibbons, New York më 2017. …vetëm 20 vjeç, shqiptari Edon Guraziu e ka vendosur karrierën në mesin e top-dizajnerëve t