Rezultate te kerkimit per termin: +Start

Meta: total 1000 / total_found 21409 / time 0.008 / keyword[0] start / docs[0] 21409 / hits[0] 22118 /
Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n

Tmerr në det/ Evakuhoen 440 persona, rindizet anija që ngeci në Norvegji (VIDEO)
  • 2019-03-24

Tmerr në det/ Evakuhoen 440 persona, rindizet anija që ngeci në Norvegji (VIDEO)

Ekipet e shpëtimit kanë punuar gjatë gjithë natës së të shtunës në Norvegji për të shpëtuar 1,300 pasagjerë të cilët kanë mbetur të bllokuar në anijen Viking Ship jashtë bregut perëndimor. Policia në qarkun e More og Romsdal tha se anija pësoi defekt në motor dhe për 1300 per

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!
  • 2019-03-19

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka bërë një analizë të largimit të të rinjve nga Shqipëria. Sipas tij, janë disa arsye që po i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin dhe fajtore për këtë është qeveria. Kjo e fundit, nuk e ka fokusin tek të rinjtë dhe nuk iu jep asnjë

Bakaj e nis aty ku e la, 2-golësh që në start! (Video)
  • 2019-03-10

Bakaj e nis aty ku e la, 2-golësh që në start! (Video)

Ky vit për Elis Bakajn ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Pasi shkëlqeu në fazën përgatitore me Shakthyor Soligorsk në Turqi, sulmuesi shqiptar ishte përcaktues edhe në ndeshjen e parë zyrtare për këtë vit me skuadrën e tij. Bakaj realizoi dy herë në sfidën e parë ç

Rusia: Testuam një raketë balistike ndërkontinentale
  • 2019-02-06

Rusia: Testuam një raketë balistike ndërkontinentale

Rusia ka testuar me sukses një raketë balistike interkontinental RS-24 Yars nga hapësira kozmike Plesetsk në rajonin Arkhangelsk në veri të vendit. Kjo është raportuar nga Ministria e Mbrojtjes. “Një raketë balistike ndër-kontinentale Yars, e armatosur me raketa të shumëfishta, u

Skënderbeu-Partizani, Superiorja rinis me shkëndija
  • 2019-01-25

Skënderbeu-Partizani, Superiorja rinis me shkëndija

Kategoria Superiore me gazin në maksimum që në start të pjesës së dytë të sezonit. Java e parë e fazës së tretë çelet me një sfidë vitrinë, Skënderbeu-Partizani, takim që do të nisë në Korçë në orën 17:00. Një duel titulli mes dy skuadrave që nuk ndryshojnë kurrë objekti

Del Pakti për Universitetin, ja si do plotësojë qeveria kërkesat e studentëve
  • 2018-12-19

Del Pakti për Universitetin, ja si do plotësojë qeveria kërkesat e studentëve

Kryeministri ka angazhuar disa grupe pune, të cilat po punojnë për dokumentin e një Pakti për Universitetin. Përtej përgjigjes konkrete për 8 pikat e dala nga protesta studentore, Pakti për Universitetin do të jetë një dokument angazhimesh për të adresuar probleme të përgjithshme pë