Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikave

Total: 9416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.225Z

Enti i Statistikave: Kosova, 2,1 milione banore

Ne Republiken e Kosoves jetojne aktualisht 2,1 milione banore, prej te cileve 92 per qind shqiptare, dhe 8 per qind pjesetare te grupeve tjera etnike. Te dhenat u publikuan dje nga Enti i Statistikave te Kosoves permes nje raporti, i cili sakteson se, “megjithate Kosova ende nuk ka bere regjistrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.072Z

Jep dorëheqje drejtori i Statistikave

Nga Express më 03 shkurt 2011 në ora 23:06 Në vlugun e përgatitjes së institucioneve vendëse për të filluar regjistrimin e popullsisë, i cili është paralajmëruar për në prill të këtij viti, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Entit të Statistikave të Kosovës, Nait Vrenezi, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.438Z

Enti Shtetëror i Statistikave fatal për shqiptarët

Studiuesit shqiptarë të çështjeve demografike kërkojnë që të bëhet ndërhyrje në këtë institucion dhe të merret parasysh roli i kuadrit shqiptar në tetë sektorët që janë dhe që vazhdimisht janë një makineri që nxjerrin shifra për trendet shoqërore, ekonomike dhe të sferave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.809Z

Qeveria nuk u beson statistikave të ASK-së

Qeveria e Kosovës nuk u beson statistikave që publikohen nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), e cila është nën komandën direkte të kryeministrit të Kosovës. Statistikat për rritjen ekonomike dhe ato për papunësinë e kanë befasuar ministrin e Financave, Avdullah Hoti. Hoti n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.636Z

Enti Gjerman i Statistikave: Rënie dramatike e ekonomisë

Berlin, 14 janar, NOA - Ekonomia gjermane ka pësuar një rënie dramatike gjatë vitit të kaluar dhe këtë fakt e konfirmon instituti më i lartë që merret me përpunimin e treguesve vendas në Gjermani. Konkretisht, sipas Entit Federal të Statistikave, Prodhimi  i Brendshëm Bruto ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.885Z

Statistikave shqiptare u ka ngelur ora

Ilir Beqja Në datën 10 qershor 2008, misioni i Bankës Botërore në Shqipëri organizoi një Konferencë me titull “Krijimi i një fuqie punëtore konkurruese në Shqipëri”. Temë shumë e rëndësishme për të ndihmuar Shqipërinë të gjejë busullën që do ta çojë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.498Z

Observatori i statistikave zgjedh Luis Suarezin

Nuk është Kristiano Ronaldo, Frenk Riberi apo Lionel Mesi. Tre pretendentët kryesorë për fitimin e “Topit të Artë” janë lënë pas nga Luis Suarez në listën e 50 futbollistëvem më të mirë të Europës s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama