Rezultate te kerkimit per termin: +Statistikave

Meta: total 1000 / total_found 9413 / time 0.005 / keyword[0] statistikave / docs[0] 9413 / hits[0] 11500 /
Shifrat/ 68 vrasje të qëllimshme në 2018-n, ja lidhja me krimet për drogë
  • 2019-03-25

Shifrat/ 68 vrasje të qëllimshme në 2018-n, ja lidhja me krimet për drogë

Të zhdukurit në Vlorë, dyshohen se janë vrarë për pazare droge e konflikt mes bandash Në Shqipëri, në vitin 2018 humbën jetën nga vrasjet e qëllimshme 68 persona, nga të cilët 53 ishin burra dhe 15 ishin femra, sipas të dhënave që janë publikuar nga Instituti i Statistikave. Numri

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku
  • 2019-03-25

Vogëlushi 5 muajsh vdes nga synetllëku

Riti i synetllëkut i kryer ilegalisht dhe i praktikuar nga familje emigrantësh me besim mysliman, po përhapet çdo ditë e më shumë në Itali e jo pak herë me rreziqe fatale. Motivet e kryerjes së këtij riti ilegalisht është se në Itali autorizohet vetëm për shkaqe shëndetësore e në

Shifra të frikshme, shqiptarët jetojnë për tu ushqyer
  • 2019-03-11

Shifra të frikshme, shqiptarët jetojnë për tu ushqyer

Kafshatë që skapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi. Poema e Mjerimit e Migjenit, e shkruar në vitet 30, duket se është aktuale edhe sot. Shqiptarët, përfshirë qytetarët e Kosovës, janë populli që shpenzojnë më shumë për ushqime n

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!
  • 2019-03-10

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!

Qytetarët e Koresë Veriore do të paraqiten në kutitë e votimit dhe dalja afër 100 përqind është e garantuar, bashkë me rezultatin unanim 100 përqind për Partinë e Punëtorëve, për shkak se nuk ka kandidatë të tjerë. Zgjedhjet e 10 majit për Parlamentin Suprem, janë të dytat që

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate
  • 2019-02-28

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate

Sektori i ndërtimit është në zgjerim të gjerë, të paktën referuar lejeve të ndërtimit. Instituti i Statistikave raportoi se vitin e kaluar, në të gjithë Shqipërinë u miratuan lejet e ndërtimit për 470 milionë euro investime për pallate, ndërtesa biznesi apo vepra inxhinierike.

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike
  • 2019-02-27

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike

Top Story u ndal te hilet që bëhen me listën e barnave të rimbursuar. Po ndalemi në grupin e anti-koagulantëve, barna që përdoren për mpiksjen e gjakut. Nëse në listën e rimbursimit janë dy medikamente, me kushtëzimet që bën fondi favorizon njërin prej tyre. Me barin A në listën

Modric mposht Messin, fiton një tjetër çmim prestigjoz!
  • 2019-02-22

Modric mposht Messin, fiton një tjetër çmim prestigjoz!

Luka Modric nderohet me një tjetër çmim prestigjoz. Mesfushori kroat ka fituar garën me emra të mëdhenj si Lionel Messi, Eden Hazard e Neymar Jr, pasi është shpallur organizatori më i mirë i vitit 2018. Federata Ndërkombëtare e Historisë & Statistikave të Futbollit (IFFHS) e vlerë