Rezultate te kerkimit per termin: +Statkraft

Meta: total 313 / total_found 313 / time 0.000 / keyword[0] statkraft / docs[0] 313 / hits[0] 519 /
No Pic available
  • 2018-12-19

Risi energjitike në liqenin e Banjës, do ndërtohet impiant fotovoltaik mbi ujë

Kompania norvegjeze Statkraft kërkon ndërtimin e një impianti fotovoltaik lundrues për prodhimin e energjisë nga dielli, në liqenin e hidrocentralit të Banjës. Statkraft është e angazhuar në Shqipëri me koncesionin e hidrocentraleve të Kaskadës mbi lumin Devoll, pjesë e të cilëve ë

Gjiknuri në Moglicë për inaugurimin e rrugës zëvendësuese
  • 2018-11-24

Gjiknuri në Moglicë për inaugurimin e rrugës zëvendësuese

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me zv.Presidentin Ekzekutiv të kompanisë Statkraft Jurgen Tzschoppe morën pjesë në ceremoninë e inaugurimit të rrugëve zëvendësuese përgjatë bregut verior të rezervuarit të hidrocentralit të Moglicës. Kompania Statkra

No Pic available
  • 2017-11-08

Bashkëpunim me biznesin për të garantuar investime të qëndrueshme

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri mori pjesë sot në mëngjesin e punës organizuar nga Shoqata e Investitorëve të huaj në huaj në Shqipëri ( FIAA). Në fjalën e tij, ministri vuri theksin në investimet e huaja në Shqipëri, por theksoi ai thithja e investimeve të

Investimet në ekonomi u rriten me 14 % më 2015
  • 2017-02-24

Investimet në ekonomi u rriten me 14 % më 2015

Ndërmarrjet e të gjithë sektorëve i rriten investimet me 14 për qind më 2015 në krahasim me një vit më parë, sipas anketës strukturore të INSTAT. Vlera e investuar arriti në 208 miliardë lekë. Investitorët më të mëdhenj vijojnë të jenë ndërmarrjet e energjetikes dhe ujit.

Peleshi e Gjiknuri në HEC Moglicë: Deri tani janë investuar 150 milion euro
  • 2017-02-02

Peleshi e Gjiknuri në HEC Moglicë: Deri tani janë investuar 150 milion euro

Zv.kryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Energjisë e Industrisë, Damian Gjiknuri, ishin në Moglicë ku inspektuan punimet për ndërtimin e hidrocentralit, pjesë e Projektit Hidroenergjitik të Devollit. Pas përfundimit dhe vënies në punë të HEC Banjës, HEC Moglica do të jetë i dy

Peleshi e Gjiknuri në HEC-in e Moglicës
  • 2017-02-01

Peleshi e Gjiknuri në HEC-in e Moglicës

Zv/kryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Energjisë e Industrisë, Damian Gjiknuri ishin në Moglicë, ku inspektuan punimet për ndërtimin e hidrocentralit, pjesë e projektit hidroenergjitik të Devollit. Pas përfundimit dhe vënies në punë të HEC-it të Banjës, HEC Moglica do të jetë i

Viti i të papriturave
  • 2017-01-14

Viti i të papriturave

Nga Ornela Liperi Dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian, referendumi i së cilës nisi si një lojë që do të fitohej lehtë, dhe zgjedhja e Donald Trump, një tipi kontrovers si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës na mësuan se bota nuk është më ajo e para. Ndjenjat antiglo