Rezultate te kerkimit per termin: +Statusi

Meta: total 1000 / total_found 13182 / time 0.006 / keyword[0] statusi / docs[0] 13182 / hits[0] 16875 /
U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë
  • 2019-04-04

Kafe, internet dhe Ja si e vrasin kohën të rinjtë shqiptarë

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë. Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni Friedrich Ebert në Tiranë, të rinjtë shqiptarë haxhojnë çdo ditë mesatarisht, 2.3 or

Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari
  • 2019-04-03

Google+ mbyllet: Çfarë duhet të dini dhe çfarë të bëni nëse ende keni një llogari

Lamtumirë Google+ 2, prilli do të jetë dita përfundimtare e mbylljes së Google +. Rrjeti social Big G nuk ishte në gjendje të kapte përdoruesit dhe kështu, pas vetëm tetë viteve të jetës, kompania vendosi ta braktiste atë përgjithmonë. Përmbledhje e të metave të sigurisë që ka

Zemërim dhe indinjatë në Greqi, Erdogan kthen tempullin e krishterë në xhami
  • 2019-03-26

Zemërim dhe indinjatë në Greqi, Erdogan kthen tempullin e krishterë në xhami

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan bëri me dije se Hagia Sophia e Stambollit, një katedrale e epokës bizantine që tani shërben si muze, mund të rikthehet në xhami. Ai i bëri komentet gjatë një interviste televizive, në prag të zgjedhjeve lokale të 31 marsit. Themeluesi laik i Turqisë

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!
  • 2019-03-26

Ish-Presidenti tregon arsyet pse i biri hoqi dorë nga shtetësia!

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka sqaruar vendimin e të birit për të lënë nënshtetësinë shqiptare. Sipas ish-kreut të shtetit, djali i tij jeton prej rreth 10 vitesh në Austri dhe si student i Mjekësisë, i është ofruar statusi i asistent/pedagogut. Nishan shpjegon se shteti i Austrisë

Lobimi në SHBA/ Balla  Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?
  • 2019-03-25

Lobimi në SHBA/ Balla Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?

Lulzim Basha e nisi javën duke qëndruar për rreth 1 orë në Prokurori, me organin e akuzës që më pas zbardhi letër-porositë e ardhura nga SHBA e Skocia lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, duke sqaruar se selia blu ka fshehur shpenzimin e 650 mijë dollarëve. Ndërkohë,

Nga votat te trafiku i drogës, ish-deputeti liston skandalet e qeverisë me Policinë
  • 2019-03-24

Nga votat te trafiku i drogës, ish-deputeti liston skandalet e qeverisë me Policinë

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu nëpërmjet një postimi në Facebook ka shigjetuar qeverinë Rama, duke e akuzuar se Policinë e Shtetit e ka vendosur në funksion të krimit të organizuar dhe trafikantëve të drogës. Sipas ish-ligjvënësit, Rilindja në 6 vite e ka implikuar Uniformën Bl