Rezultate te kerkimit per termin: +Stefan +Fyle

Meta: total 1000 / total_found 2493 / time 0.001 / keyword[0] stefan / docs[0] 7318 / hits[0] 9730 / keyword[1] fyle / docs[1] 4296 / hits[1] 10567 /
No Pic available
  • 2017-02-22

Gazetari i Top Channel paguante zëdhënësen e Fyle, Vlahutin e punëson në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Top Channel se nëpërmjet gazetarit të saj në Bruksel, Ernest Bunguri, ka paguar zëdhënësen e ish-komisionerit për zgjerim, Stefan Fyle, për të folur kundër qeverisë së tij kur ai drejtonte vendin. Gjatë emisionit Studio e Hapur, Berisha tha se B

Balla Sekseri i CEZ te vije me force
  • 2017-01-16

Balla Sekseri i CEZ te vije me force

p styletext-align justifyPer te dyten here radhazi Nuel Kalaj nuk eshte paraqitur ne Komisionin Hetimor per privatizimin e OSSH-se nga kompania ceke CEZ Kalaj konsiderohet nga socialistet si sekseri i ketij privatizimi qe e quajne te dyshimte dhe korruptiv Taulant Balla kryetari socialist i Komisio

No Pic available
  • 2016-12-08

Turqia ka oreks për Shqipërinë dhe Kosovën, Fyle paralajmëron BE-në për Ballkanin

Nëse Bashkimi Europian distancohet nga Ballkani perëndimor, të tjerë lojtarë gjeopolitikë do të përfitojnë menjëherë nga mundësia për të shtrirë influencën e tyre në këtë rajon. Ish-komisioneri europian i Zgjerimit, Stefan Fyle i dërgon bllokut një mesazh të qartë me deklarat

No Pic available
  • 2016-12-08

Svilanovic në Samitin e Brukselit për Ballkanin: Nuk ecet me çdo gjë po shkon mirë

Kur është fjala për zgjerimin, çdo gjë po shkon mirë është e vetmja politikë e cila nuk do të funksionojë”, tha Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR), Goran Svilanoviq, duke folur në panelin “Anëtarësimi në BE: rruga e gjatë nga vizioni

Influenca ruso-turke, Fyle paralajmëron BE-në për Ballkanin: Nxitoni, ndryshe!
  • 2016-12-08

Influenca ruso-turke, Fyle paralajmëron BE-në për Ballkanin: Nxitoni, ndryshe!

Nëse Bashkimi Europian distancohet nga Ballkani perëndimor, të tjerë lojtarë gjeopolitikë do të përfitojnë menjëherë nga mundësia për të shtrirë influencën e tyre në këtë rajon. Ish-komisioneri europian i Zgjerimit, Stefan Fyle i dërgon bllokut një mesazh të qartë me dekla

No Pic available
  • 2016-12-07

Anëtarësimi në BE, Svilanoviç: Nuk ecet me frazën çdo gjë po shkon mirë!

“Kur është fjala për zgjerimin,” “çdo gjë po shkon mirë” “është e vetmja politikë e cila nuk do të funksionojë”, tha Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR), Goran Svilanoviç, duke folur në panelin “Anëtarësimi

Mediat e Berishës i turren Romana Vlahutin pas thirrjes së BE-së: Flokëkuqja kroate, lidhje të ngushta dhe intime me Ramën
  • 2016-06-06

Mediat e Berishës i turren Romana Vlahutin pas thirrjes së BE-së: Flokëkuqja kroate, lidhje të ngushta dhe intime me Ramën

Mediat që financohen nga Shkëlzen Berisha, janë tërbuar sot pas thirrjes së zyrtares së lartë të BE-së, Federica Mogherini, që nesër në takimin Rama-Basha duhet të arrihet marrëveshje për kalimin e reformës në drejtësi. Ajo iu bëri thirrje të drejtëpërdrejtë deputetëve, se