Rezultate te kerkimit per termin: +Stefani

Meta: total 1000 / total_found 1413 / time 0.000 / keyword[0] stefani / docs[0] 1413 / hits[0] 2180 /
Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)
  • 2019-01-24

Kruja Atdheu i Skënderbeut, zbulohet harta e Papa Klementit (FOTO)

Aty shënohet edhe Tirana e Preza, por mungon Elbasani dhe Korça Nga Armand PLAKA Një hartë shumë interesante, e sigluar në vitin 1689 nga Papa Klementi XI me origjinë shqiptare ( Gjon Françesk Albani l, Papa 243 i Kishës Katolike) të cilën mund t’a gjesh sot të riprodhur falë digj

Nga J.Lo te Schumacher, yjet që mbushin 50 vjeç në 2019-ën
  • 2019-01-05

Nga J.Lo te Schumacher, yjet që mbushin 50 vjeç në 2019-ën

Jennifer Lopez Festojnë edhe Schumi, Cate Blanchett, Marilyn manson e Favino Në vitin 1969, viti që në disa mënyra ka ndryshuar në të vërtetë gjithçka në historinë e botës, ku në Festivalin Woodstock, e pa dritën edhe një togë reale e VIP-ve në botë, të cilët këtë vit godasin

Polemika pas tërmetit në Itali, Salvini bën selfie me bukë e Nutella!
  • 2018-12-26

Polemika pas tërmetit në Itali, Salvini bën selfie me bukë e Nutella!

Shpërthejnë polemikat për një foto të publikuar në Twitter nga Matteo Sakvini. Këtë mëngjes, ministri i Brendshëm italian, ka postuar një selfie ku duke ngrënë mëngjes, pyet ndjekësit e tij në rrjetet sociale: Shën Stefani im fillon me bukë dhe Nutella, po juaji?. Por përgjigjet n

No Pic available
  • 2018-06-01

Qeveri politike në Itali, Conte i dorëzon presidentit listën e kabinetit (EMRAT)

Lega Nord dhe Lëvizja 5 Yjet kanë arritur sërish akordin për qeveri koalicioni në Itali, me ndryshimin tashmë që në postin e ministrit të Ekonomisë është nominuar një profesor shumë pak i njohur i kësaj fushe, Giovanni Tria. Kthesa vjen plot 88 ditë nga dita e votimit, e mbi të gjit

Skandal/ Qëlloi 8 herë me thikë nënën e 2 fëmijëve, i lehtësojnë dënimin (FOTO)
  • 2018-05-30

Skandal/ Qëlloi 8 herë me thikë nënën e 2 fëmijëve, i lehtësojnë dënimin (FOTO)

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e kësaj të mërkure sesi një nënë me dy fëmijë u masakrua me thikë një vit më parë nga një person, i cili kishte paramenduar krimin, pasi ajo nuk kishte pranuar të krijonte lidhje intime me të, ndërkohë që drejtësia e dënoi atë sikur krimi i rëndë k

Të zgjedhësh një emër tjetër. Yjet e Hollivudit që e kanë bërë
  • 2018-05-13

Të zgjedhësh një emër tjetër. Yjet e Hollivudit që e kanë bërë

Trendi i ndryshimit të emrit për tiu përshtatur më shumë jetës së një të famshmi është tepër i përhapur në botën e Hollivudit. Për shumë prej nesh, njerëzit e famshëm kanë emrin e tyre artistik, por në regjistrat e gjendjeve civile ata njihen me tjetër identitet. Shembujt më

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89
  • 2017-11-10

Do martohem me Eli Farën, telefonata nga SHBA që alarmoi Byronë Politike në 89

Edhe pse kishte kaluar gjysma e dytë e vitit 1989 dhe në mjaft prej shteteve të Europës Lindore kishin filluar të ndiheshin erërat që vinin nga përtej Atlantikut, në Shqipërinë komuniste dukej se nuk po frynte e nuk po lëvizte asgjë dhe ujerat rrinin po në vend?! Madje dukej sikur gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama