Rezultate te kerkimit per termin: +Stenda

Meta: total 568 / total_found 568 / time 0.000 / keyword[0] stenda / docs[0] 568 / hits[0] 801 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-12

Besnik Mustafaj është shpallur autori i vitit në Kosovë

Beti Njuma përkthyesja më e mirë me Gjyzlyket e arta të Giorgio Bassanit Besnik Mustafaj është shpallur autori i vitit, në edicionin e 19-të të Panairit të Librit që u mbajt në Kosovë. Shoqata e Botuesve e vlerësoi atë me këtë cmim për librin Endrra e doktorit botimet Toena. Gazeta

No Pic available
  • 2017-04-26

Panairi ndërkombëtar i prodhimeve të detit, Panariti përuron stendën e Shqipërisë

Për herë të parë, industria e peshkut dhe prodhimeve të detit, kanë një pavion të tyre në një panair botëror. Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, përgjatë ditës së sotme, përuroi pavionin e parë shqiptar në Panairin Botëror të Prodhimeve të Det

No Pic available
  • 2017-04-08

Hap dyert në Tiranë Panairi i parë Mesdhetar i Turizmit

Hapi sot dyert Panairi i Parë Mesdhetar i Turizmit,  në Expocity,  Tiranë i cili synon ta fusë Shqipërinë në kalendarin ndërkombëtar të panaireve, si dhe të jetë  një pikë takimi i një rëndësie rajonale mes subjekteve që operojnë në këtë sektor. Në ceremoninë e hapjes mori

No Pic available
  • 2017-04-04

Papunësia, JO, nuk lidhet mePanairin e Punës

Nga Erion Muça Panair shumë vende të lira..sukses i vërtetë përmbyllja e tij. Këtë vit ndryshe nga vitet e shkuara u realizua me më pak publicitet dhe më herët por rutinë si çdo vit dhe sidomos për nga organizimi dhe funksionaliteti në shërbim të papunëve. Ky panair si çdo vit kis

No Pic available
  • 2017-03-02

Ka filluar panairi më i madh i duhanit

Panairi më i madh i duhanit Habano Cigar ka filluar dhe do të zgjasë plot 5 ditë në Kuba. Prodhues të cigareve nga e gjithë bota janë bërë pjesë e këtij panairi.   Në Habano Cigar janë ngritur disa stenda për kategori të ndryshme të duhanit, ku çdo njeri mund të zgjedhë

FOTOT/ Peticioni Pro Reformës, dyndje qytetarësh në stenda
  • 2017-02-26

FOTOT/ Peticioni Pro Reformës, dyndje qytetarësh në stenda

50 organizatat më në zë të shoqërisë civile kanë nisur një peticion në mbështetje të reformës në drejtësi. Kësaj thirrje qytetarët i janë përgjigjur masivisht. Në Tiranë siç shihet edhe në fotot e mëposhtme ka një dyndje të qytetarëve që firmosin Pro Reformës. Një d