Rezultate te kerkimit per termin: +Stereotipet +Gjinore

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] stereotipet / docs[0] 198 / hits[0] 224 / keyword[1] gjinore / docs[1] 3461 / hits[1] 6382 /
Jahjaga: Pa gratë në Kosovë paqja s’do të arrihej
  • 2015-12-19

Jahjaga: Pa gratë në Kosovë paqja s’do të arrihej

Presidentja Atifete Jahjaga ka marrë pjesë në Kuvendin vjetor të Rrjetit të Grupit të Grave të Kosovës. Aty Jahjaga ka thënë se gratë e Kosovës kanë qenë ato të cilat kanë mbajtur mbi supet e tyre peshën e rëndë të mbijetesës, të rezistencës paqësore, të luftës dhe pa dyshi

Meta në IPU: Me hartën e re, mëefikase lufta ndaj dhunës së grave
  • 2014-10-14

Meta në IPU: Me hartën e re, mëefikase lufta ndaj dhunës së grave

Të tjera rreth shkrimit Homologia serbe fton Metën në Beograd VIDEO Fjala e plotë e Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta GJENEVE - Kryetari i Kuvendit Ilir Meta mori pjesë në punimet e Sesionit të 131

No Pic available
  • 2014-10-13

Meta në Unionin Ndër-Parlamentar: Qeveria angazhim në promovimin e barazisë

GJENEVE- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta mori pjesë në punimet e Sesionit të 131 të Unionit Ndër-Parlamentar që po zhvillohet këtë javë në Gjenevë, në krye të delegacionit të përhershëm parlamentar shqiptar. Kryetari i Kuv

No Pic available
  • 2013-10-30

Integrimi, Sequi: Mundeni! Gruaja shqiptare të drejtë vote, 51 vite para Zvicrës

TIRANË- “Gratë shqiptare kanë pasur të drejtën e votës që në vitin 1920, dhe 51 vite para Zvicrës. Nëse nuk keni besim tek vetja kush do të ketë besim tek ju? Rekomandimi im është të keni besim tek ju, tek vetja juaj, sepse ju mund të jepni progres dhe ndikoni në procesin e in

No Pic available
  • 2013-10-30

Rrogë për gratë shtëpiake, Gjosha: Të aplikohet skemë e veçantë sigurimi

Ministria e Integrimit Evropian, duke pasur në fokus rritjen e emancipimit të gruas në shoqëri si faktor i rëndësishëm në integrimin e vendit, organizoi sot Konferencën me temë: Gratë dhe procesi i Integrimit Evropian. Ministrja e Integrimit Evropian znj. Klajda Gjosha, theksoi gjatë kon

No Pic available
  • 2013-04-05

Iris Elezi “Bota" ime jurisjell Artur Gorishtin”

TIRANE - Iris Elezi është një regjisore e re, e shkolluar në Amerikë për teori dhe kritikë filmi,( lëndë të cilën ua mëson studentëve shqiptarë), me përvojën e disa dokumentarëve që mbajnë firmën e sa

No Pic available
  • 2013-01-01

Barazia gjinore vlerë themelore kulturore,lodrat me gjini neutrale të fëmijëve

Kur bëni pazar gjatë pushimeve të festave të fundvitit, a do t´i blinit vajzës suaj një pistoletë lodër? Ose djalit një kukull? Shitës suedezë thonë se ju mundeni. Ata janë pionerë të reklamave për neutralitetin gj