Rezultate te kerkimit per termin: +Stin

Meta: total 1000 / total_found 7412 / time 0.004 / keyword[0] stin / docs[0] 7412 / hits[0] 9923 /
TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!
  • 2019-04-04

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!

Nga Ilir ÇUMANI Kur opozita e bashkuar organizonte protestën e saj masive në bulevardin Dëshmorët e Kombit, rastësisht takova në shëtitoren e ndodhur mes kompleksit Taivan dhe pallateve Shallvare një të njohur, i cili kishte dalë në shëtitje me bashkëshorten e tij. Është një burrë

Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade
  • 2019-03-27

Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade

Lulzim Basha deklaroi se nuk kishte asnjë lidhje me kompaninë Biniatta Trade dhe se i kishte paguar kompanisë së Muzin vetëm 25 mijë dollarë. Madje kryedemokrati, në një intervistë për Opinion pak ditë pasi kishte shpërthyer skandali, tha se nuk e njihte Binniata Trade. Por dokumente

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Veliaj merr vendimin, ja kur do festohet Dita e Verës
  • 2019-03-11

Veliaj merr vendimin, ja kur do festohet Dita e Verës

Kryebashkiaku Veliaj njoftoi se festimet e Ditës së Verës do të zhvillohen të dielën, në 17 Mars, pasi në datën 14 Mars parashikohet mot i ftohtë dhe me shi. Qytetarët janë shprehur pro zhvillimit të festimeve në datën 17 Mars edhe nga sondazhi i zhvilluar në rrjetet sociale nga Bash

No Pic available
  • 2019-02-28

Pikturat e Edison Gjergos pas burgut ekspozohen për herë të parë

Me flokët e kuqe që i bien mbi supe dhe vështrimin e plotë, gruaja në tablonë që mban firmën e Edision Gjergos, dallohet mes dhjetëra pikturave pjesë e ekspozitës Ekspo Art Tirana, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Një siluetë femërore që është më shumë se një muzë, dallohet

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)
  • 2019-02-26

Shuhet Sadija, gruaja që deshi Dritëro Agolli (Foto)

Sadije Agolli, bashkëshortja e poetit të njohur Dritëro Agolli është shuar në moshën 76 vjeçare. Gruaja e njohur për përkushtimin ndaj të shoqit, dhe në botimet shqiptare mbylli sytë përgjithmonë në Spitalin e Neurologjisë, ku qëndronte e shtruar prej një jave. E lindur në qyteti

No Pic available
  • 2019-02-19

Kur Kadri Roshi interpretonte borgjezin kinez

Nga rubrika Kthim në kohë Shqip online do të sjellë herë pas herë shkrime që kanë të bëjnë me kujtesën. Kjo rubrikë ka si qëllim të kontribuojë për njohjen e trashëgimisë sonë kulturore, dhe nxjerrjen në pah të ngjarjeve të rëndësishme kulturore. Më poshtë po botojmë një