Rezultate te kerkimit per termin: +Stine

Meta: total 962 / total_found 962 / time 0.000 / keyword[0] stine / docs[0] 962 / hits[0] 1375 /
No Pic available
  • 2019-02-03

Të fshehtat e gruas së Henri Matisse

Amelie mbante flokët e gjata të zeza që i binin nën qafë, dhe në vështrim dukej sikur fshihte gjithnjë diçka. Ky portret nuk mund të mos binte në sy të djaloshit që ishte ulur pranë saj, veshur me një kostum elegant, teksa ndodheshin të dy në një dasmë, në Parisin e vitit 1897.

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne
  • 2019-01-05

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne

Nxënësit e shkollës së mesme A. Z. Çajupi do ta nisin vitin 2019 në klasa dhe hapësira të reja. Investimi i Bashkisë së Tiranës ka bërë të mundur përfundimin në kohë rekord të rikonstruksionit të plotë të godinës së vjetër të shkollës, por edhe ndërtimit të palestrës s

No Pic available
  • 2018-11-11

Risi në pastrimin e Parkut të Liqenit, mjete moderne dhe ekologjike (Foto)

Nga fshesat te makineritë ekologjike supermoderne Euro6: Pastrimi i Parkut të Liqenit do të bëhet me mjete të teknologjisë së avancuar, automatike dhe mbi të gjitha, që nuk ndotin mjedisin. Bashkia e Tiranës, mbështetur nga Ambasada Japoneze në Tiranë përmes Grassroots Human Security P

AKU, kontrolle në zonat rurale. Bllokohet mish e miell i skaduar në markete
  • 2018-08-11

AKU, kontrolle në zonat rurale. Bllokohet mish e miell i skaduar në markete

Krahas zonave turistike, kontrollet e AKU kanë nisur edhe në marketet e zonave rurale, për të ndaluar tregtimin e ushqimeve të skaduara. Në Dibër, ka nisur kontrollin e të gjitha supermarketeve dhe dyqaneve që tregtojnë produkte ushqimore në zonat rurale të këtij qarku. Ky aksion ësht

Reshjet e shiut nuk do pushojnë, edhe korriku si qershori
  • 2018-06-29

Reshjet e shiut nuk do pushojnë, edhe korriku si qershori

Është fund qershori, por shirat e pranverës janë rikthyer, rrobat me mëngë të gjata, gjithashtu. Shfrytëzoni javën që vjen për të shkuar në plazh, se pritet që shirat të vijojnë edhe muajin që vjen. Por kjo situatë në përgjithësi do të jetë e njëjtë gjatë gjithë kësaj s

No Pic available
  • 2018-04-27

Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës botërore që duan në kryeqytet

#td_uid_1_5ae38654e3845 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/04/31369664_10156395281031926_3799132125043621888_n-80x60.png) 0 0 no-repeat;

Veliaj: Sjellim 4 mijë biçikleta dhe mbjellim 122 mijë pemë deri në fund të prillit
  • 2018-03-29

Veliaj: Sjellim 4 mijë biçikleta dhe mbjellim 122 mijë pemë deri në fund të prillit

Tirana ka hyrë tashmë në revolucionin e gjelbër. Kjo jo vetëm sa i përket mbjelljes së pemëve dhe shtimit të gjelbërimit, por edhe të një sërë nismash që janë paqësore me natyrën, siç është shtimi i korsive të biçikletave apo edhe mjeteve elektrike të të transportit publik.