Rezultate te kerkimit per termin: +Stokholm

Meta: total 1000 / total_found 1043 / time 0.000 / keyword[0] stokholm / docs[0] 1043 / hits[0] 1282 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Suedia në NATO? Putin kërcënon hapur: Do ta eliminonim ushtarakisht

Kundërshtimi i Rusisë për zgjerimin e aleancës ushtarake perëndimore, NATO, veçanërisht me vendet dikur nën ndikimin rus të Europës Lindore, është tejet i njohur. Por këtë herë, paralajmërimi ka kapur limitet. Presidenti rus, Vladimir Putin ka shprehur kundërshti të ashpër ndaj id

Murinjo: I lumtur për sezonin tim më të vështirë si trajner
  • 2017-05-25

Murinjo: I lumtur për sezonin tim më të vështirë si trajner

Hoze Murinjo u ka dhënë përgjigje të hollë kritikëve të tij pas triumfit në Europa League me Manchester United, duke sugjeruar se poetët e futbollit nuk fitojnë tituj. Nga një gol në secilën pjesë loje, në të parën nga Paul Pogba dhe në të dytën nga Henrikh Mkhitaryan ishin të m

No Pic available
  • 2017-05-24

Kush fle më pak, humb shoqërinë

Mungesa e gjumit ndikon në jetën tuaj sociale dhe pamjen tuaj. Sipas studimeve më të fundit njerëzit të cilët flejnë më pak gjumë jo vetëm janë konsideruar më bukur dhe me shëndet më të dobët, por gjithashtu janë më pak tërheqës për tu shoqëruar me to. Nëse ju jeni të lodhur

No Pic available
  • 2017-05-24

Sulmet terroriste në Europë, IS vrau 312 persona

Plot 312 persona humbën jetën si pasojë e sulmeve terroriste në të gjithe Europën që prej janarit të 2015 në maj të 2017. Janë goditur kryeqendra të Europës, si Parisi, Londra, Brukseli e Berlini, thuajse në të njëjtën mënyrë, duke shkaktuar tragjedi dhe frikën se çdo gjë mund

Si e përdor Kremlini mafien ruse në Europë
  • 2017-05-10

Si e përdor Kremlini mafien ruse në Europë

Tensionet mes Moskës dhe Perëndimit kanë shpërthyer pas aneksimit të Krimesë nga Rusia në vitin 2014, kur Kremlini ka intensifikuar edhe përpjekjet për shtimin e ndikimit jashtë vendit. Përveç punës së shërbimeve të saj të sigurisë, Moska ka përdorur edhe rrjetet ruse të krimit t

No Pic available
  • 2017-05-01

Qeliza të riprogramuara për të luftuar Parkinsonin

Shkaku i sëmundjes së Parkinsonit ka të bëjë me vdekjen e një neuroni në tru, ai që është i specializuar në prodhimin e dopaminës, një neuro-transmetues kyç. Terapitë e mundshme janë të bazuara në administrimin e dopaminës, që në fakt kanë efekte të ndryshme anësore dhe që n

No Pic available
  • 2017-04-29

Si e përdor Kremlini mafian ruse në Evropë

Në një raport të ri thuhet se grupet mafioze ruse po veprojnë në Evropë në emër të Kremlinit. Thuhet se zyrtarët në Moskë e përdorin krimin e organizuar edhe për sulme kibernetike. Tensionet mes Moskës dhe Perëndimit kanë shpërthyer pas aneksimit të Krimesë nga Rusia në vitin 20