Rezultate te kerkimit per termin: +Stokman

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] stokman / docs[0] 5 / hits[0] 8 /
No Pic available
  • 2014-07-02

"Armiku i Popullit" në Teatrin Kombëtar

TIRANE-Është shfaqur mbrëmë në orën 19:00 në Teatrin Kombëtar pjesa teatrore "Armiku i popullit", sipas tekstit të Ibsenit, me regji të Dino Mustafiqit. Shfaqja është realizuar nga "Teatri i një aktori" nga Shkupi dhe Teatri "Oda" nga

No Pic available
  • 2014-07-02

“Armiku i popullit”, mesazhkundër dhunës e korrupsionit

Mbrëmë në Teatrin Kombëtar në Tiranë është shfaqur pjesa teatrore “Armiku i popullit”, sipas tekstit të Ibsenit, me regji të Dino Mustafiqit. Shfaqja është realizuar nga bashkëpunimi midis dy teatrove, “Teatri i nj&eu

Armiku i Popullit, kthehet në Teatrin Kombëtar
  • 2014-07-02

Armiku i Popullit, kthehet në Teatrin Kombëtar

Dama Armiku i Popullit, drama e Ibsenit nën regjinë e Dino Mustafiq, që ka bërë bashkë dy teatro të Shkupit dhe të Prishtinës, u ringjit sërish mbrëmë në skenën e Teatrit Kombëtar. Një dramë për fuqinë e pushtetit mbi qytetarët dhe shoqërinë, në të interpretojnë aktorë të

No Pic available
  • 2014-01-25

Trupa e Armikut te Popullit

Premiera “Armiku i Popullit” e Ibsenit bashkon artistët shqiptarë të Shkupit, Prishtinës dhe Sarajevës nën regjinë e Dino Mustafiç. Është një homazh për karrierën 40-vjn 40-vjeçare të Bajrush Mjakut që i

No Pic available
  • 2008-03-15

Shuhet Ramadan Sokoli

Është shuar në moshën 88-vjeçare një prej themeluesve të muzikologjisë shqiptare, kompozitori, albanologu dhe folkloristi i njohur Ramadan Sokoli. Pinjolli i fundit në linjën mashkullore të familjes së vjetër shkodrane aristokrate, Sokoli, dha një kontribut të jashtëzakonshëm në hi