Rezultate te kerkimit per termin: +Stoku

Meta: total 550 / total_found 550 / time 0.015 / keyword[0] stoku / docs[0] 550 / hits[0] 810 /
Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar
  • 2019-01-27

Mijëra apartamente në Tiranë, jemi në prag të kolapsit financiar

Ofertat në tregun e apartamenteve në Tiranë sa vijnë e po shtohen, në kontrast me rimet e përshpejtuara të emigracionit. Aktorët e tregut shprehen se ka një mospërputhje mes kërkesës së individëve për shtëpi, të cilët duan çmime ekonomike, dhe atë çka ofrojnë firmat e ndërtim

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit
  • 2019-01-19

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit

Rritja ekonomike ne vitin 2019 do të jetë më e ulët. Mungesa e investimeve të mëdha dhe e një klime të përshtatshme për rritjen e investimeve të brendshme dhe thithjen e investimeve të huaja do të ndikojnë në uljen e rritjes ekonomike në nivelin 3.7% në vitin 2019, tha Sherefedin Sh

Zgjedhjet jotransparente, dosja e gjyqit mbeti në arkivat e Gjykatës së Lartë
  • 2019-01-03

Zgjedhjet jotransparente, dosja e gjyqit mbeti në arkivat e Gjykatës së Lartë

Në qershor do të mbahen zgjedhjet vendore, por për shoqërinë civile nuk është mbyllur ende në aspektin gjyqësor kapitulli i zgjedhjeve të kaluara, për sa i takon transparencës së 3 partive kryesore. Sipas Institutit Shqiptar të Shkencave, shpenzimet e partive në fushtatat elektorale

Gjykata e Lartë në ngërç, të bllokuara 26 500 çështje gjyqësore
  • 2018-07-26

Gjykata e Lartë në ngërç, të bllokuara 26 500 çështje gjyqësore

Ftuesi i Gjykatës së Lartë nuk e hap derën për të bërë gati arenën ku do të duhej të mblidhen gjyqtarët supremë për të dhënë drejtësi. Të hapura janë vetëm zyrat e gjyqtarëve që kanë mbetur në detyrë. Sallat janë mbyllur me çelës. Kolegjet penale nuk funksionojnë më, p

No Pic available
  • 2018-07-03

Ndërtimi në lulëzim, por kredia për këtë sektor po shënon rënie të fortë

Sektori i ndërtimit i është rikthyer ciklit rritës përgjatë dy viteve të fundit, si rrjedhojë e rigjallërimit të lejeve të ndërtimit. Në vitin 2017,  në total, në gjithë vendin në 2017-n janë dhënë 819 leje ndërtimi, me një rritje prej 88.3% ose 384 leje më shumë. Përqendr

No Pic available
  • 2018-05-02

Gjyqtarë borxh për të funksionuar! Gjykata e Lartë sformon dot Kolegjet

E mërkura ishte dita e gjyqeve penale në Gjykaten e Lartë. Jashtë ishte afishuar lista e proceseve që duhet të zhvilloheshin, por të gjitha dështuan. Shkak ishte mos formimi i Kolegjit Penal, që prej muajsh ka vetëm 3 gjyqtarë. Për të plotësuar numrin me pesë anëtarë për çdo trup

Euro bie sërish, niveli më i ulët nga shkurti 2009
  • 2018-04-30

Euro bie sërish, niveli më i ulët nga shkurti 2009

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie gjatë ditës së sotme në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye me 128.74 lekë, me një rënie prej 0.12 lekësh në krahasim me të premten e javës së kaluar, duke vendosur një