Rezultate te kerkimit per termin: +Stomatologji

Meta: total 314 / total_found 314 / time 0.000 / keyword[0] stomatologji / docs[0] 314 / hits[0] 360 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Universiteti i Mjekësisë, ndryshojnë kriteret e pranimit

Universiteti i Mjekësisë ndryshon kriteret e pranimit për tu dhënë më shumë mundësi maturantëve që dëshirojnë degët e tij që të shpallen fitues. Rektori i Universitetit, Arben Gjata, sqaron se krahas mesatares mbi 8, prioritet do të kenë maturantët që do të japin si provim me zgj

Kjo sht risia q do t shikoni kt vit n The Voice
  • 2016-12-30

Kjo sht risia q do t shikoni kt vit n The Voice

Imazhi më i ri i spektaklit, n edicionin e tij t gjasht do t jet Fjoralba Ponari. Pr t sht shkruar edhe m par n faqen zyrtare t spektaklit, por tani sht msuar qartsisht roli q ajo do t ket brenda tij. Fjoralba, e cila vazhdon studimet për stomatologji dhe gjithashtu është e angazhuar në biznesi

No Pic available
  • 2016-11-06

PD: Pranimi në universitete, tallje me fund dramatik për maturantët

PD ka reaguar menjëherë për regjistrimet në universitete, pas deklaratës së kryeministrit Rama në Komunikimin e Javës. Nëpërmjet një deklarate për mediat, deputeti Luçiano Boçi tha se procesi i regjistrimeve në universitete ishte një tallje me fund dramatik për maturantët. Boçi t

Boçi: Rama llomotit për sukses, por procesi i pranimeve në universitete ishte një skandal
  • 2016-11-06

Boçi: Rama llomotit për sukses, por procesi i pranimeve në universitete ishte një skandal

Pas komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama ka reaguar edhe deputeti demokrat Luçiano Boçi. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Boçi tha se procesi i regjistrimeve në universitete ishte një tallje me fund dramatik për maturantët. Boçi thotë se me sistemin e ri të pranimit në univ

4500 kuota të lira në universitete, MAS shtyn regjistrimet deri më 1 nëntor
  • 2016-10-28

4500 kuota të lira në universitete, MAS shtyn regjistrimet deri më 1 nëntor

Regjistrimet në Universitete do të shtyhen deri më 1 nëntor. Kështua ka deklaruar Ministria e Arsimit dhe Sportit sot, pasi 4500 kuota janë ende të lira. Sipas afatit të përcaktuar të gjithë maturantët që kanë rezultuar fitues mund të regjistroheshin sot deri në orën 19:00. Por, bur

No Pic available
  • 2016-10-24

Boçi: Maturantët ekselentë u degdisën në degë të dorës së dytë

Takimin me kryeministrit Edi Rama me profesorët e Universitetit të Tiranës, për Partinë Demokratike u degradua në një tubim partiak. Kreu i departamentit të Arsimit, Luçiano Boçi, tha se kryeministri vlerësoi sistemin hyrës, por nuk shpjegoi se pse në 25 vite degë të rëndësishme jan

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet
  • 2016-10-19

Faza e tretë e regjistrimeve në Universitete: Ja vendet bosh, në çdo fakultet

Degë shumë të kërkuara si Administrim Biznes, Drejtësi, Farmaci apo Informatikë, ende nuk kanë plotësuar kuotat që fakultetet kanë vënë në dispozicion për këtë vit akademik, shkruan Panorama. Viza e kuqe që ndan fituesit me humbësit në një degë në universitete do të lëvi