Rezultate te kerkimit per termin: +Strasburg

Meta: total 1000 / total_found 4743 / time 0.002 / keyword[0] strasburg / docs[0] 4743 / hits[0] 6778 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Opozita e re në aksion, Rudina Hajdari te Bregu i Lumit: Hallin tuaj do e çoj në Strasburg!

Në mbështetje të banorëve të Bregut të Lumit ishte edhe deputetja demokrate Rudina Hajdari. E bija e heroit të demokracisë u kërkoi banorëve që të jenë gjakftohtë, madje u premtoi se nëse nuk marrin zgjidhje, çështja e tyre do të çohet deri në Gjykatën e Strasburgut. Ju nuk ken

Rihetim për 21 Janarin,  Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave
  • 2019-03-29

Rihetim për 21 Janarin, Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave

Gjykata e Strasburgut shpalli vendimin, duke pranuar marrëveshjen mes 4 familjarëve të protestuesve të vrarë më 21 Janar dhe qeverisë shqiptare, e cila ka marrë përsipër që të rihapë hetimet. Paraprakisht ka marrë përsipër të thotë që hetimi dhe gjykimi në këtë çështje nuk

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!
  • 2019-03-20

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!

Rishfaqet Michel Platini. Në një intervistë për Corriere della Sera, ish-presidenti i UEFA-s akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si dhe komentoi edhe përdorimin e teknologjisë VAR. Skualifikimi nuk më dëmton, nuk e pranoj. Nuk e ndiej veten të skualifikuar. Zvicra më nxori të pafajshëm, d

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Top Story, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!
  • 2019-03-14

Top Story, Zamira Durdaj: Nuk e fal gjakun e djalit tim, sot nuk ka asnjë të dënuar!

Zamira, nëna që humbi djalin gjatë ngjarjes së ndodhur në Gërdec, përmes Top Story thotë që jetën e djalit të humbur nuk e fal kurrë. Për të nuk do të rreshtë asnjë sekondë duke kërkuar drejtësinë e munguar. Pas 11 vitesh, sot Zamira ndihet e lodhur dhe e zhgënjyer, ndaj e vetm

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)
  • 2019-03-13

Dhjetë qytete spektakolare nën ujë nga e gjithë bota (Foto)

Krahasimi me Venecian vjen spontanisht: edhe nëse ajo nuk njeh rivalë, këto qytete ofrojnë panorama magjepsëse Lumenjtë kanë qenë gjithmonë djepi i qytetërimit: në brigjet e tyre rriten qytete të këndshme, të cilat shpesh u detyrohen ujit të tyre për pamjet sugjestive. Janë zgjedhur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama