Rezultate te kerkimit per termin: +Strategjie

Total: 3382
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.239Z

Obama S8217ka ndryshim strategjie per Afganistanin

Do te vazhdojme te zbatojme strategjine ashtu sic u perpilua ne dhjetor te vitit 2009 dhe nuk besojme se ekziston nevoja per rishikime dhe ndryshime ne kete stad shkruante Obama ne nje raport mbi situaten te paraqitur ne Kongresin amerikan. Nderkohe qe Kongresi perparon me diskutimet mbi vazhdimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.773Z

Shqipëria, drejt një strategjie të energjisë bërthamore

Shqipëria vendos të hedhë bazat për krijimin e një strategjie të energjisë bërthamore. Ajo që është deklaruar kaherët nga Kryeministri Berisha, se Shqipëria ka potenciale për të ndërtuar centrale bërthamore, po merr formë konkrete me krijimin e një agjencie të posaçme për kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.408Z

Njohjet e Kosovës: Opozita kritika qeverisë për mungesë strategjie. Hyseni paralajmëron njohje të reja

Prishtinë, 9 gusht, NOA Ndërsa opozita e Kosovës kritikon qeverinë dhe diplomacinë kosovare për mungesën e strategjisë dhe mosmenaxhim të mirë të mendimit këshillues të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në favor të rritjes së njohjeve të reja të pavarësisë së Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.417Z

Meta: Progres-raporti i BE kritikon qeverinë për mungesën e një strategjie të qartë për reformën në drejtësi

Kreu i komisionit Parlamentar të Integirmit, Ilir Meta ka deklaruar dje se qeverisë i mungon një vizion dhe strategjie e gjerë për reformën në drejtësi e cila shihet si e lidhur ngushtësishjt edhe me luftën ndaj korrupsionit. Komisioni i Integrimit ishte mbledhur dje për të diskutuar rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.848Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.857Z

Mungesë strategjie apo kryeneçësi e Edi Ramës?!

Agim Neza Futja e opozitës në Parlament ishte një reflektim pozitiv i PS-së dhe liderit të saj Edi Rama, duke marrë parasysh jo vetëm interesimin e faktorit të brendshëm, por edhe atë ndërkombëtar dhe në veçanti pjesëmarrjen e Ambasadorëve të huaj në seancën parlamentare, që duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Rasmussen: S’ka ndryshim strategjie për Afganistanin

"Pati një ndërrim në kreun e komandës, por nuk do të ketë ndryshim në strategji", deklaroi Rasmussen gjatë një konference për shtyp me ministrin e Jashtëm e portugez, Luis Amado. "E siguroj popullin afgan se do të qëndrojmë në vend aq kohë sa të jetë e nevojshme për garantimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama