Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimirit

Meta: total 425 / total_found 425 / time 0.000 / keyword[0] strazimirit / docs[0] 425 / hits[0] 576 /
Llesh, brenda 72 orëve 2 vrasje mu në zemër të Tiranës
  • 2019-03-19

Llesh, brenda 72 orëve 2 vrasje mu në zemër të Tiranës

Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar pas vrasjes së 26-vjeçarit Jurgen Kurti në rrugën Zef Jubani në Tiranën e Re. Strazimiri ka akuzuar ministrin e Brendshëm Sandër Lleshi për vrasjet e fundit në vend, ku sipas tij policia ka ikur nw drejtim tw paditur.  Llesh, brenda 72 orëve

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

No Pic available
  • 2018-10-06

Xhisiela, PD: Të hapen kamerat e komisariatit, Taulant Balla i përfshirë

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri akuzon kryeministrin Edi Rama se po fsheh pamjet e kamerave të Fushë-Krujës. Sipas Strazimirit, për të mbrojtur anëtarët politikë të bandës së Fushë Krujës, Edi Rama mashtroi publikisht kur deklaroi se skandali u publikua fillim

PD: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni, koha juaj ka mbaruar
  • 2018-07-14

PD: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni, koha juaj ka mbaruar

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri sjell sërish në vëmendje raportin e antidrogës italiane. Sipas Strazimirit, ka fakte dhe shifra që rrëzojnë ministrinë e Xhafajt për eksportin e drogës në Itali. Ai bën thirrje: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni,

PD: Rama kontrollon Shkollën e Magjistraturës, po kap drejtësinë
  • 2018-05-13

PD: Rama kontrollon Shkollën e Magjistraturës, po kap drejtësinë

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se ka shtrirë ndikimin e tij edhe tek Shkolla e Magjistraturës duke minuar reformën në drejtësi. Sipas Strazimirit, Shkolla e Magjistraturës ka shkelur ligjin duke bërë testin e aftësive profesio

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua

No Pic available
  • 2017-07-04

Deputeti demokrat i sulet kritikëve të Bashës: PD më mirë të shuhet fare sesa të reformohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka sulmuar ashpër kritikët e Lulzim Bashës, në një kohë kur brenda selisë blu do të mbahen edhe zgjedhjet për kreun e ri. Me anë të një mesazhi në faqen e tij të Facebook-ut, Strazimiri thekson se pretendimi për një PD të reformuar nu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama