Rezultate te kerkimit per termin: +Stringa

Meta: total 269 / total_found 269 / time 0.000 / keyword[0] stringa / docs[0] 269 / hits[0] 486 /
Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $
  • 2019-04-08

Dëmshpërblimet për largimet nga puna, çdo vit humbin 20 mln $

Largimet e padrejta nga puna në radhët e institucioneve publike janë bërë një barrë e rëndë për taksapaguesit shqiptarë. Sipas KLSH, çdo vit qytetarët paguajnë mesatarisht 20 milionë dollarë nga vendimet e gjykatave për punonjësit e shtetit që pushohen padrejtësisht . Azmi Stri

KLD i rrëzon 3 kërkesa Manjanit për procedim të 3 gjyqtarëve
  • 2017-03-24

KLD i rrëzon 3 kërkesa Manjanit për procedim të 3 gjyqtarëve

Këshilli i Lartë i Drejtësisë në mbledhjen e sotme ka shqyrtuar e më pas ka rrëzuar tre kërkesa të ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili, për procedim disiplinor të tre gjyqtarëve. Konkretisht bëhet fjalë për kërkesën e ministrit të Drejtësisë për: procedimin disipli

No Pic available
  • 2016-12-17

Zbardhet historia, xhelozitë dhe konfliktet, Saimir Çili: Pse e denoncova për dhunë gruan

Lajmi se kantautorit i njohur Sajmir Çili ka kërkuar urdhër mbrojtjeje pasi akuzonte për dhunë bashkëshorten e tij, këngëtaren Suela Kalaja, bëri xhiron e portaleve. E para për faktin se prindërit e një vajze 9- vjeçare nga martesa janë personazhe të njohur publikë, por edhe se zak

Zbardhet historia/ Sajmir Çili: Pse e denoncova gruan për dhunë
  • 2016-12-17

Zbardhet historia/ Sajmir Çili: Pse e denoncova gruan për dhunë

Lajmi se kantautori i njohur Sajmir Çili ka kërkuar urdhër mbrojtjeje pasi akuzonte për dhunë bashkëshorten e tij, këngëtaren Suela Kalaja, bëri xhiron e portaleve. E para për faktin se prindërit e një vajze 9- vjeçare nga martesa janë personazhe të njohur pu05blikë, por edhe se

Dritëro Agolli: Në gazetën Drita u punësuan ata që u bënin lajka Kadaresë e Paçramit
  • 2016-11-14

Dritëro Agolli: Në gazetën Drita u punësuan ata që u bënin lajka Kadaresë e Paçramit

Një dokument publikuar nga Dashnor Kaloçi shkruar nga Dritëro Agolli hedh dritë mbi disa çështje dhe ngjarje të largëta në kohë, të cilat kanë mbetur të mbuluara me mister dhe janë bërë objekt diskutimesh nën zë apo publikisht, që nga ajo e kohë e deri më sot, mes të cilave

INTERVISTA/ Blerim Çela: Rrëfimi im për 14 shtatorin, zhvillimet dhe përjashtimet në PD ndër vite
  • 2016-09-13

INTERVISTA/ Blerim Çela: Rrëfimi im për 14 shtatorin, zhvillimet dhe përjashtimet në PD ndër vite

Blerim Çela, njëri ndër themeluesit e PD-së, ish-deputet i saj dhe ish-kryetari i parë i KLSH-së hedh dritë mbi ngjarjet më të vështira në jetën politike të PD-së, atë të viteve 1997-98. Si dëshmitar i asaj periudhe, z.Çela tregon për Gazetën Shqiptare arsyet që çuan në rev

Zhvilloi punimet Konferenca e IV-t Shkencore Vjetore e KLSH-së Analiza e Riskut
  • 2016-06-23

Zhvilloi punimet Konferenca e IV-t Shkencore Vjetore e KLSH-së Analiza e Riskut

Eurodeputeti Soltez: KLSH ka rikthyer besimin e qytetarëve tek institucionet shtetërore Në mjediset e hotel "Tirana International", Kontrolli i Lartë i Shtetit çeli punimet tre ditore (20-22 qershor) të Konferencës së Katërt Vjetore Shkencore me temë "Analiza e Riskut". Viti i katërt