Rezultate te kerkimit per termin: +Strug

Total: 343
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.121Z

Strugë, fiton shqiptari Zijadin Sela

SHKUP-Në Strugë fitonz gjedhjet kandidati shqiptar Ziadin Sela. Nga rezultatet e siguruara nga shtabi komunal dhe nga shtabi zgjedhor i kandidatit Sela, nga 27.587 vota, 19.323 vota kanë votuar për kandidatin Ziadin Sela, ndësa kandidati maqedonas Koçoski ka fituar 82

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.324Z

Strugë, protesta kundër rivotimit

Qindra qytetarë shqiptarë protestuan sot para Komunës së Strugës, në shenjë revolte ndaj vendimit të Gjykatës Administrative, që në këtë qytet të rivotohet në gjithsej nëntë vendvotime. Organizatorët e protest&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.937Z

Maqedoni, bashkohen shqiptarët për Strugën

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka qëndruar sot në Strugë, disa ditë para raundit të dytë, për të përsëritur dhe një herë mbështetjen e kësaj partie për kandidatin shqiptar nga radhët e PDSH-së. Gjatë vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.763Z

Qeveria Gruevski anashkalon gjuhën shqipe në Strugë

STRUGE- Injorohet dhe anashkalohet nga Qeveria Gruevski gjuha shqipe në zonat e banuara me shqiptar në Maqedoni. Gjatë përurimit të punimeve në Zonën për Zhvillim Teknologjik Industrial ku prezent ishte Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.120Z

Strugë, djeg flamurin maqedonas në shenjë proteste

STRUGË- Me thirrjet ‘Nëse vazhdoni kështu, ka për t’ju ndodhur edhe më keq”, një shtetas maqedonas i ka vënë flakën flamurit të Maqedonisë, para godinës së komunës së Strugës. Akti vandal ka tërheq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.598Z

Bllokohet fitorja e kandidatit shqiptar në Strugë

Gjykata Administrative e Maqedonisë ka vendosur sot që të ketë rivotime për raundin e dytë edhe në komunën e Strugës, ku doli fitues kandidati shqiptarë, Ziadin Sela. Trupi gjykues ka vendosur që të ketë rivotime në 9 qendra voti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.721Z

Nuk respektohet shqipja, bojkotohetfestivali i poezisë në Strugë

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama